Jump to content

1939 ciekawostki i identyfikacja miejsc


Recommended Posts

Te trzy fotki, które zamieszczam jedną po drugiej zostały wykonane w Mszczonowie na Placu Piłusudskiego. Trzecia Niemcy zrobili u wylotu z placu na ulicę Warszawską.
Dlaczego są ciekawe? Spójrzcie uważnie. Na pierwszym zdenerwowany lub pijany Niemiaszek ozmazał" swych kolegów. Rączki sie trzęsły.

Na drugiej fotce też mu się chyba nie udało, gdyż uchwycił jedynie lufę od swojego działa widoczną w lewym dolnym rogu.

A na trzecim popisał się niezłym sprintem, gdyż, aby ująć swych kolesi przy wyjeździe z Placu musiał biegiem pokonać jakieć 80 do 100 metrów i to naprawdę szybko.

No chyba,że jestem złośliwy i te rozmazania to efekt szybkości pojazdu, a zdjecie Placu wykonał dlatego, że mu się Mszczonów spodobał ;)

Zdjęcia pochodzą z jednego albumu i sąsiadowały ze sobą.

Link to comment
Share on other sites

To zdjecie też jest ciekawe, a to dlatego, że przedstawia płonący Mszczonów. Wszystkie inne fotki, jakie widziałem z tego miasteczka były już wykonane po pożarze i widać było na nich jedynie dogasłe zgliszcza. Fotka została prawdopodobnie wykonana 11 września po ponownym wejściu Niemców do miasta, gdy wycofał się z niego 31 pp (Strzelców Kaniowskich, który w nocy z 10 na 11 września odbił Mszczonów z rąk hitlerowców.

Link to comment
Share on other sites

Jak świat-światem,a armia-armią,młody ma zawsze prze.....!I to niezależnie od nacji i formacji.Wystraszony rozmazał zdjęcie,rykneli na niego to zrobił tą 100 w olimpijskim tempie ;-).Takie sobie poranne rozmyślanki.
pozdrawiam
kruszyna
Link to comment
Share on other sites

Nie przeczę. Wcale nie miało być poważnie ;). Na wielu fotkach z wreśnia uchwycono ciekawe rzeczy i różne dziwne sytuacje. Moze inni tez maja takie (mało istotne) ciekawostki lub też jakies naprawę istotne nowosci. Wydaje mi się, że czwarte zdjecie do takich należy.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information