Skocz do zawartości

grupy rekonstrukcyjne PSZ


Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam pytanie do szanownych kolegów:
czy oprócz dwóch, a niektórzy mówią ,że trzech grup odtwarzających 1 SBS, działa może w Polsce jakaś grupa odtwarzająca inne jednostki, np: Brygadę Karpacką albo inne jednostki?
Jeżeli ktoś ma takowe informacje to proszę o podzielenie się nimi.
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest. Jak już napisał Łoś, rekonstruujemy drużynę 10. Pułku Dragonów 1. Dywizji Pancernej z okresu walk w północno- zachodniej Europie w latach 1944- 1945.
Naszą działalnością chcemy ożywić historię tego pułku, jak i całej dywizji, powszechnie kojarzonej tylko z czołgami.
Obecnie mamy 11 wyposażonych dragonów.
Marzy nam się Halftrack :-)

Pozdrawiam,
Michał Różyński Mike"
S.R.H. ODWACH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S.R.H. Odwach" jest otwarty na nowych członków- zaangażowanych, zdyscyplinowanych, z pasją, kochających i szanujących historię, mundur oraz tradycję.

Pozdrawiam,
Michał Różyński Mike"
S.R.H. ODWACH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy grupa Odwach" ma stronę w necie?
swoją drogą trochę szkoda, że temat PSZ jest tak słabo ruszony" zauważam przewagę w rekonstrukcji 1 SBS a cała reszta to dziewiczy teren" no i dodatkowo wszystko na południu polski. czy w północnej polsce nic się nie dzieje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona jest jeszcze w budowie, trwają ostatnie prace wykończeniowe.

Jeżeli chodzi o rekonstrukcję Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie w Polsce... Cóż, mundury 1. Samodzielnej Brygady Spadochronowej są naprawdę świetne. Do tego dochodzą jeszcze wspaniałe zloty w Holandii; podobnych przedsięwzięć brakuje np. w pod Monte Cassino, w kotle Falaise czy Bredzie. Sam jestem też reenactorem 1. SBS, pasjonuję się historią tej jednostki i całej bitwy arnhemskiej.
Równolegle postanowiłem, wraz z grupą zainteresowanych osób, sformować w ramach poznańskiego Odwachu" drużynę 10. Pułku Dragonów, bo to kolejny świeży oraz ciekawy temat.
I cieszy fakt, że rozwija się reenacting 3. Dywizji Strzelców Karpackich, Samodzielnej Brygady Strzelców Karpackich i 12. Pułku Ułanów Podolskich. Miejmy nadzieję na pojawienie się kolejnych grup PSZ, z Wojskiem Polskim we Francji włącznie.

Pozdrawiam,
Michał Różyński Mike"
S.R.H. ODWACH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zero66 - Poznań i Swarzędz to chyba nie jest południowa Polska :) A to jeden z najmocniejszych ośrodków PSZ w Polsce. Jeśli do tego doliczyć całkiem silną (bo kilkunastoosobową) reprezentację 12 Pułku Ułanów Podolskich w Szczecinie, to wychodzi na to, że z tą północną Polską nie jest tak źle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taa, może nie całkiem południe, ale patrząc z pólnocno-wschodniej części kraju, nomen-omen pustyni" to tak to mniej więcej wygląda. ale zaintrygował mnie wątek:

I cieszy fakt, że rozwija się reenacting 3. Dywizji Strzelców Karpackich, Samodzielnej Brygady Strzelców Karpackich i 12. Pułku Ułanów Podolskich."

czyli, mam rozumieć, że są ludzie odtwarzający SBSK?
pomimo poszukiwań nie znalazłem grupy, która tylko tym by się zajmowała....

a mundur karpatczyków" w niczym nie ustępuje mundurowi 1 SBS, jest nawet nieco fajniejszy" no i ten szlak bojowy.....

pozatym Monte Cassino próbowano w zeszłym roku zrobić w Polsce, tylko nie wiem czy w końcu wyszło.....

piszcie, piszcie drodzy koledzy, może ktoś trafił na karpatczyków" podczas swoich podróży....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ja wraz moim kumplem zajmujemy sie reko. PSZ oraz jestesmy z trojmiasta ,on ma juz w 80 % skompletowanego zolnierza PSZ a ja jakos w polowie ,chcielismy bluzy obszyc w naszywki 1DPanc ale jeszcze zobaczymy pozniej czym sie zajmiemy dokladnie ...

pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ,że temat nie jest taki niewielki jak mi sie wydawało.....

dzieki dla mietka za odpowiedź na mojego maila......
próbowałem sie skontaktować z Mike`em, ale nie wyszło :(

a tak a`propos, wiecie , że jakieś 5 kilometrów od mojego domu mieszka rodzina Adolfa M. Bocheńskiego?
Znawcom, nawet tym słabszym historii SBSK nie trzeba pisać kto to był......

W lokalnej prasie nawet był o tym artykuł przed świętami.
Pozdrawiam szanownych kolegów z okazji wtorku :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę zero66 że jesteś zaintersowany Karpackimi klimatami...Stowarzyszenia Rekonstrukcji PSZ odtwarza również 3DSK i powoli przymierzamy się do SBSK - na tą chwilę 4 z nas ma kompletme tropikalne sorty, a reszta chłopaków to kwestia czasu...jesteśmy rozrzucenia przez całą długość kraju z Pomorzem włącznie...więcej informacji na priva :-)
Pozdrawaim wszystkich miłośników karpackich zabaw"...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wikszośc willisów w Polsce jesli juz sa w polskich barwach to sa w barwach 1Dpanc ;-)

zero66 spróbuj ten adres schrek1@interia.pl

Ciekawym tematem jest tez temat 1DG,2DSP,SBSP i całej reszty z roku 40 ;-)

pozdrawiam

Mikołaj Schrek"-Klorek

SRH ODWACH"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o rekonstrukcje 1 Dywizji Grenadierow to cos juz sie dzieje w tej sprawie. Jak tylko beda zdjecia zamieszcze je na forum.

Poszukuje zdjec ktore mogly by potwierdzic uzywanie przez oddzialy 1 Dywizji Grenadierow patek w kolorach piechoty na kolnierzach kurtek lub plaszczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, to może jakiś zlot wszystkich grup PSZ?
Np. pod hasłem 1. DPanc. Do spółki z Amerykanami (jako 90DP) i SS (Panzergruppe Eberbach) zrobić małe Falaise".

Okrążeni pod Chambois. Mam pół magazynka do stena i zdobyczny niemiecki szpandał. Wody nie ma od wczoraj. Nocami słychać jak bokiem idą czołgi. Od świtu Shermany polują na pojazdy pancerne, na furmanki nikt nie traci amunicji. Stuarty uganiają się na przedpolu, zbierają amunicję i wyłuskują z krzaków jeńców. Wieczorem od tyłu uderza 9. DPanc SS".

Got the feeling? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie