Skocz do zawartości

Bychawa /woj.lubelskie/ i okolice


mareks

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam

Tereny piękne, w okolicach trafiałem też klamry austriackie,ale rosyjskich nigdy :( Może los się odwróci w tym roku :)
Na wiosnę chętnie znowu tam skoczę.
Jakby co, możemy się umówić na wyprawę.
pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Moja rodzina pochodzi z tamtych okolic:) Ja się tam tez wychowałem, znam wiel opowieści na temat walk które sie tam toczyły. Wedlug tego co się dowiedziałem łącznie siły rosyjskie wynosiły 150 000 ludzi, austriackie 90 000 i niemieckie 25 000. Efektem walk było po stronie rosyjskiej około 30 tys., po stronie austriackiej - ok. 25 tys. O walkach opowiadal jeszcze mój dziadek, naoczny świadek tych wydarzeń.
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ja tam mieszkam ale naprawdę mało kto wie jak to wszystko wyglądało, gdzie były linie okopów i z którego kierunku kto na kogo nacierał. W pobliskich miejscowościach są masy grobów z tamtego okresu, zaniedbane i prawie nie odnawiane, no jedynie przez młodzież szkolną i to są wyjątki. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, bardzo ciekawe, niewiedzialem ze cos takiego w lubuskim istnieje (tez pochodze z lubuskiego...). Mam takie pytanie do Was: znacie jakies miejsca upadkow samolotow z II ws. w lubuskim? Bardzo bym sie cieszyl za odpowiedz. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 1 year later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie