Skocz do zawartości
  • 0

Co to za sygnatury?


ARQ

Pytanie

14 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

http://search-desc.ebay.de/search/search.dll?sofocus=bs&sbrftog=1&fstype=1&from=R10&satitle=THEODOR+PAETSCH+FRANKFURT&sacat=353%26catref%3DC6&bs=Finden&fts=2&sargn=-1%26saslc%3D3&sadis=200&fpos=Postleitzahl&ga10244=10425&ftrt=1&ftrv=1&saprclo=&saprchi=&fsop=1&fsoo=1

Raczej pospolite aczkolwiek mogę sie mylić
Pzdr Jack61
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec jack61 jestem z nowu z pytaniem, co prawda to juz było ale bez fotek i chce potwierdzic tamta odpowiedz,zatem talerzyk porcelanowy (wykopałem go na pozycjach carskich)nieduży, ręcznie malowany naszkliwnie, sygnatury to tłoczone litery F&M2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SYGNATURA TAKA SAMA TYLKO Z PRZODU CYFRA 2. Moje info na ten temat to:W latach 1853-1875 sygnaturę FM wyciskała w porcelanie fabryka porcelany w Brezovej koło Karlowych Varów. Powstała w 1803r. Fabryka istnieje do dziś. Znak F&M (Fischer-Mieg) był wyciskany w latach 1853-1875.
Pomiędzy obiema literkami jest znak &.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabryka powstala na przelomie 1802-1803 roku
wlaścicielami byli Johan Gottlob i Frirdrich Hocke
Pierwsza nazwa manufaktury to FRIEDRICH HOCKE
Od 1805 dzierzawina przez Winklera i Kranza
W roku 1811 sprzedana. Udzialowcami byli Fischer i Reichenbach i od tegoz roku manufaktura nosila nazwę
Fischer & Reichenbach.
W 1924 syn Reichenbacha poślubil Emme Von Mieg.
W 1852 Reichenbach sprzedal udzialy Christianowi Fischerowi
Od 1859 wlaścicielami zostali Rudolf Karl Fischer i Ludwig von Mieg i od tego roku manufaktura nosi nazwe Fischer&Mieg.
W 1908 wlaścicielami zostają Wilhelm i Viktor Maier ,
do roku 1918 uzywają znaku Fischer&Mieg.
No i nastal rok 1945 i wszystko stalo sie państwowe.
Pzdr Jack61
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie