Skocz do zawartości
  • 0

Pare gratków do identyfikacji


skumin

Pytanie

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Ten hełmik chyba węgier , intryguje mnie ten zaczep z tyłu......?
bicie wewnątrz to Mawag 56 - kupiłem na kółku pare lat temu w stanie brr. oczywiście zarzuciłem w takim wypadeczku humbrolka (nie jestem zwolenikiem takiego działania , kiedy zachowane jest choćby 20% orginalnej farby) przerobiłem go na powstańczy ze znaczkiem grup szturmowych....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to szcząteczek nieśmiertelnika znaleziony na polu mojego dziadka w okolicach modlina (hak mundurowy też i wiele innych gadrzecików) , kiedyś pisałem ale nie potrafiłem wkleić zdjątka..może będzie coś widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam zdjątka tego co było najlepsze z moich znalezisk na stryszku u mojego kolegi w Ożarowie .
Były to szelki parciane niemieckie a na skórzanej podkładce kółeczka wybite było K.W.K 41.
Może wiecie co oznaczał ten skrót?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten miernik to multimetr (ampero-, volto-, omomierz). Uzywany przez monterów telefonicznych. Razem z pudełkiem wart 60Euro. cięzko odczytać treść niesmiertelnka z kilku liter. 91K- oznacza 91 kompanię. reszta praktycznie nie do odczytania bo może brakować częsci literek z obu stron. Ważne jest też wielkość liter. Z jest duże czyli Z.l.a. 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zachowałem orginalną wielkość liter , dodam, że pole mojego dziadka znajduje się na wprost fortu strubiny i jak na relacje z oblężenia twierdzy z 1915, (dzień wcześniej wycofali się nie prowadząc obrony) znalazłem dużo łusek niemieckich i rosyjskich , guzików - głównie kopijkiny"
no i na jednym polu przez 4 lata chodzenia - trzysta kartaczy (zebrałem chyba kompet 1-go pocisku).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie