Skocz do zawartości

Zakaz noszenia mundurów !!! Paranoja


KudłatyHD

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytajcie sobie:
http://bap-psp.lex.pl/serwis/du/2005/1827.htm
Ironrat: Sprawa wygląda tak:
Flagi musisz odpruć ponieważ, noszenie munduru z flagami, pagonami, guzikami z orłem itp. jest niezgodne z wcześniejszym rozporządzeniem MON. Samo odprucie flag też niczego nie da, bo cała kurtka jest wzorem zastrzeżonym wg rozporządzenia (patrz link).
ALE JEST SPOSóB:

Wystarczy przeszyć kieszeń pod innym kątem lub odpruć naramienniki i już kurtka nie jest wz.93.
Proste prawda :)

Po za tym mam przeciek,że będzie poprawione to rozporządzenie (to nie jest ustawa).
I co ważne nie ma kar za noszenie munduru wz.93

:))))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Monti,
bez flagi, to już nie jest wz. 93, czyli nie powinien podpadać pod rozporządzenie. Co do wzornictwa, to nasz MON troche zaspał i nie zastrzegł sobie parę lat temu wzorów - w tym wzorów plam.

O pracach odpowiedniej komisji powołanej przez nowego ministra już było. Pozostaje tylko czekać na wyniki jej prac.
Jak narazie brak jest chyba przpisów wykonawczych. Chyba ( po raz drugi chyba), że MSWiA postanowiło nie czekając wprowadzić własny taryfikator kar itd...

Ironrat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mundury naszej Polskiej Armii są niszczone oficjaalnie hehe
Dlatego nie można ich kupić, ale nieoficjalnie trafiają na rynek
I niech mi ktoś powie , że są darmne to normalnie zatłucze, pomijam posty kolegów którzy chyba negując polskie mundury widzieli marne kopie lub nie wiem co.
Ja i tak nie zrezygnuje z naszego stroju Polskich Poszukiwaczy:)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek:

Podaj regulamin, który zabrania żołnierzowi jeździć na przespustki w mundurze ?


Inna sprawa, że autorytet WP, poszanowanie dla munduru, dla tradycji jest tak niskie, że niewiele może mu już zaszkodzić. Pozdrawiam Krzysiek "

Totalna bzdura ! Akurat wojsko ma od lat jeden z największych autorytetów w Polsce.

fanatyk6:

Akurat to rozporządzenie wydał minister SLD za ostatnich dni swojego panowania. Władza jaśniepanów kaczorów" może je tylko zmienić na lepsze i prawdopodobnie to zrobi co już zostało zapowiedziane.

Pozdrawiam
d007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kudłaty, sorry ale nie rozumiem ;-)
A mundury jeśli są oficjalnie niszczone to znaczy że te na rynku (mówie o orginałach) są krojone", w takim razie ten zakaz ma trochę sens. Zupełnie inna sprawa to że to wogóle niszczą.
Miałem kiedyś okazję kupić kilka takich mundurków, nie pytajcie skąd :) ale mi się nie podobają, ot taki drelich, paru znajomych widzę że chodzi w takich (mój szwagier też hehe)
pozdrawiam

Ps przepisy jeszcze nie weszły a ludzie już kombinują jak je obejść...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weźcie pod uwagę jeszcze, że mundury szyte dla wojska są od wewnętrznej strony opieczętowane (wzór, rozmiar, nr. prtii). A co za tym idzie niezależnie od inwencji twórczej właściciela w przeróbkach, upierdliwy patrol na tej właśnie podstawie może stwierdzić, że jest to mimo wszystko obecnie obowiązujący mundur WP...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam w polskich moraczach nie chodzę ,to jest dobre dla dziadów .
Jest takie powiedzenie-tanie mięso psy jedzą!
Jest niepraktyczne ,smieszne sciagacze ,kolory szybko blakna ,słaby materiał itp.
Woodland i Brytyjskie DPM i Niem Flecktern to jest to :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozporzadzenie weszlo, gdy MON sie zorientowal, ze nie zastrzegl prawnie wzorow umundurowania i oporzadzenia, a zaczeli to robic cwani biznesmeni- okazaloby sie wtedy, ze cale nasze wojsko chodzi nielegalnie w ciuchach opatentowanych przez pana X na przyklad. Wydano wiec zakaz i problem z glowy, a kazdy po swojemu moze zakombinowac :) Mnie tez kiedys Policja zlapala w mundurze ZOMOwca (na imprezie u kumpla przymierzalismy i wyszlismy w nich na miasto) i kazali zdjac orla, ale ze byl bez korony, to nawet tego nie zrobilem- przyznali racje i pojechali dalej :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem to bardzo dobry pomysł już od wielu lat czekam na cos takiego. Ja swoja przysżlosc wiąze z wojskiem dlatego robie mi sie niedobrze jak widze jakis gówniarzy w adidaskach i np spodniach od munduru. Powinno to byc karane karami pienięznymi. Nie wiem czy wiecie ze jezli zandarmi albo jakis wojskowy zlapał by takiego moze mu grozic nawet więzienie. Niedajboże zeby miał jakisz naszywki np NATO to juz wtedy koniec. według mnie wzrory i kroje mundurów powinny byc zastrzezxone tylko dla wojska. oraz tu moze juz bez przesady kolory. tak własnie jest to troche irytujace ze coraz więcej ubran jest stylizowanych na wojskowe i uzywają tych samych klorów min polskie Khaki. To tyle jezeli chodzi o moje zdanie :) jest to bardzo dobry pomysł
pozdrawiam =BUNNY=
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Nie wiem jak tam jest u Was (czytaj innych rejonach Polski), ale ja legalnie zaopatruję się w polskie umundurowanie na wyprzedażach organizowanych przez firmę wspólpracującą z agencją mienia wojskowego. Jakoś nikt ich nie ściga a ludzie na wioskach są zadowoleni i co roku walą tłumnie po sprzęt WP np. piżamy, koszulki, buty no i moracze i wszystko jest ok.
A co do ustawy to mimo wszystko jest ona trochę durna, bo oczywiście godność munduru jako całość chronić trzeba, ale co to ma wspólnego ze spodniami lub samą kurtką, nie braliście też pod uwagę, ze ktoś moze odtwarzać współczesne jednostki?
Ja i moi koledzy właśnie tak robiemy. Nie stać nas na sprzęt z demobilu innych armii a tym bardziej na wyposażenie więc specjalizujemy się jako jednostka wojsk powietrznodesantowych na orginalnym honkerze z okresu misji stabilizacyjnej w Bośni. I co wy na to? Może mi zabronicie :)).
Pozostawiam to bez komentarza...
Pozdrawiam
Grzech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Mamy tu doczynienia z ewidentnym idiotyzmem.
Pisał to jakiś debil. Wystarczy tylko uważnie to przeczytać. To bełkot.
Skoro wprowadza się zakaz używania munduru wojskowego i części munduru wojskowego przez osoby nieuprawnione, to jak można zaraz dodawać: >>chociażby przedmioty te zostały pozbawione oznak wojskowych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obcięło post... :\\\\
Jeśli coś zostało pozbawione oznak wojskowych", to nie jest wojskowe.
Oznaka wojskowa pozwala nam bowiem identyfikować (wskazuje), że coś jest wojskowe. Co za dureń to pisał...
Flaga zaś wskazuje na przynależność państwową lub w przypadku ubrań wojskowopodobnych na sympatie lub draczne podejście do sprawy zawodnika noszącego takie wdzianko. I tylko tyle. Noszenie i wywieszanie symboli narodowych na szczęście nie jest już prawnie zabronione. Więc bądźmy dumni z tego, że jesteśmy Polakami!
Moim zdaniem nie ma się czym przejmować. Ale trzeba pamiętać, aby wdzianko było bez oznak wojskowych!
Pozdrawiam
wars98
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie