Skocz do zawartości

prostowanie lufy


jagoda

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i ewentualne panie!:)
mam lufe od mosina 1891/30 oczywiscie przewiercona lecz mam problem bo jest ona wygieta do dolu o jakies 3 cm i nie wchodzi w loze.Czy ktos z was prostowal takie rzeczy domowym sposobem przy wykorzystaniu najprostszych i ogolnie dostepnych narzedzi.Z gory dzieki za pomoc.
Pozdr.M.J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy stosował prostą technikę: wal młotkiem, a wyprostujesz".

Piszę to całkiem serio i nie martw się o pozostałości po uderzeniach młotkiem. Na pewno pozostanie mały ślad, ale to od Ciebie zależy czy chcesz mieć krzywą lufę, czy nie.

Radzę stosować jakiś cięższy młotek, szybszy będzie skutek.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem w przypadku samochodów, to dobre efekty daje grzanie palnikiem i prostowanie na gorąco. Ale w domu raczej niewykonalne.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Lufy karabinowe łatwo sie prostuje starym domowym sposobem:
kładziesz na imadle (lub czyms innym bardzo twardym i koniecznie płaskim) lufe w taki sposób zeby łuk (zgięcie) był prostopadły do poierzchni imadła i skierowany ku górze. I walisz go z wyszuciem cieżkim młotem - przy odrobinie wprawy da się to idealnie wyprostować. Na bank nie pęknie. Nie polecam tego sposobu przy przedmiotach wartościowych :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze podany przeze mnie spsób jest bardzo brutalny ale jeden z moich kolegów kiedyś okładał młotem lufę w oksydzie i po naprostowaniu w taki sposób nie było widać śladu brulatności. Generalnie polecam go do mało wartosciowych wykopków. Mało pracy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie