Skocz do zawartości

Cmentarzyk wojskowy Osobowice


sadyk

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś wie co stało się z krzyżami z wojskowego cmentarzyka z I wojny światowej na Osobowicach we Wrocławiu. Znajdował sie on tuż za głównym wejściem po lewej stronie (teraz są tutaj nowe nagrobki). Prezentowane dwa zdjęcia pochodzą z 1981 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na Osobowicach 1 listopada b.r. i potwierdzam to, co napisał jack61 - krzyże wtedy były. Kwatera zmarłych w lazaretach żołnierzy niemieckich i rosyjskich znajduje się na cmentarzu osobowickim nie zaraz przy wejściu głównym, ale nieco dalej (bliżej kaplicy).

Pozdrawiam
Leuthen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jack61 i Leuthen dzięki za informacje.
Dawno tam nie byłem, stąd byc może nadinterpretacja ogólnego zjawiska ( aukowej penetracji" - przykładowo Las Osobowicki czy wały nad Odrą).
Chodzi mi konkretnie o potwierdzenie istnienia dwóch nagrobków (prosiły mnie rodziny z Niemiec): Ogińskiego i Lindowskiego.

jack61 - jak możesz wstaw parę fotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sadyk byłem dzisiaj na Osobowicach Ogińskiego znalazlem
niestety Lindowskiego nie.
Ale nie jestem pewny czy grob Lindowskiego znajduje sie w kwaterze z metalowymi krzyzami , moze jest w jakims innym miejscu cmentarza . Jak bedę miał więcej czsu to pochodzę i popytam praconików cmentarza.
Zrobilem kilka fotek rano wstawię Grobem ogińskiego a reszte o ile chcesz wyslę na priv.
Pzdr jack61
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie