Skocz do zawartości

Działo sie coś ciekawego w okolicach Krakowa??


zbychukrak

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem mieszkańcem tego ślicznego miasta i od niedawna zacząłem sie bawić w eksploracje!! Niezna może ktoś jakiś miejsc w okolicach gdzie toczyły sie jakieś walki??Jak narazie mój śliczny wykrywacz leży w piwnicy bo ja niemam pojecia gdzie sie wybrać:(i chciałbym zmienić ten stan rzeczy:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypozycz sobie ksiązke Księga Wrześniowej Chwały Pułków Śląskich" Jan Przemsza-Zieliński, czytalem i były tam w opisach jednostek takze opisy ich walk w okolicach Krakowa:D, w końcu jednostki ze Śląska wycofywały sie w rejon Krakowa:)
pozdro:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraków jak wiadomo nie był broniony w 1939 roku. Swego czasu .. bodajże w 1991 Rada Miasta Królewskiego Krakowa w związku z uskarżaniem się mieszkańców tego zacnego miasta na stan i (niedo)rozwój szlaków komunikacyjnych w grodzie wydała oświadczenie oskarżając za taki stan traktów za wieczne korki ni mniej ni więcej tylko .... hitlerowców :))))) że nie wysadzili miasta jak Warszawy i nie dało się szerszych ulic zbudowac. Nie śnicie . Akurat wtedy miałem szczęscie mieszkac w Kraku i pamiętam oburzenie ludności.
A wracając do szukania ... jak masz czym się poruszać to mam ciekawy temat w okolicach Tarnowa związany z Wrzesniem do sprawdzenia. Temat trochę bajkowy ale póki nie kopniesz nie wiesz. Wchodzisz w to? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie