Skocz do zawartości

Czy ktoś rekonstruuje 11 pp (4 Dywizji Piechty, 1 Armii Wojska Polskiego)?


Rekomendowane odpowiedzi

Napisano
Ja bym obstawial ze nastepujacymi przedmiotami wchodzacymi w sklad podstawowego wyposazenia zolnierza z 11pp 1 AWP

Pas: skorzany lub parcinay ze skorzanymi wzmocnieniami

Ladownice: sowiecki typ dwukomorowy do karabinu Mosin lub parciane worki na naboje. Do karabinow typu Tokariewa wz.40 uzywano specjalnej ladownicy na 10 nabojowe magazynki. Jesli zolnierz mial Pepesze to posiadal najczesciej parciana ladownice na beben lub magazynki. Na zdjeciach bardzo czesto nie widzi sie u zolnierzy zadnych ladownic!

Manierka w pokrowcu, doczepiana do pasa

Menazka lub czesciej kociolek

Lopatka w pokrowcu

Torba z maska p-gaz, choc maske czesto gubiono" i uzywano torby jako chlebaka

Plecak/worek

Peleryna przeciwdeszczowa (palatka)

Helm wz.40

To tak z pamieci
Napisano
Manierka oraz lopatka z pokrowcem nie byly instalowane na stale do pasa. Mozna je bylo sciagnac z pasa bez problemu.

Moim zdaniem mundur KBW nie nadaje sie do rekonstrukcji gdyz ich kolor ma nie wiele wspolnego z jasno oliwko zielonym kolorem mundurow drelichowych uzywanych przez 1 AWP. Chyba ze jakos uda ci sie go przefarbowac? Patrzac na orginalne zdjecia zolnierzy 1 AWP czasami mozna odniesc wrazenie ze bluzy i spodnie przez nich uzywane byly prawie biale! A mundury KBW jak sam wiesz maja bardzo ciemny kolor khaki.

Najlepiej znalesc krawca ktory by ci uszyl bluze drelichowa na styl bluzy wz.1936.

Postaraj sie zlapac Bolasa na tym forum jego grupa rekosntrukcyjna ma ladne bluzy drelichowe ktore mozna z powodzeniem uzyc do rekonstrukcji 1 AWP.
Napisano
na głównym był fajny temat o LWP- nie dawno jeszcze był reaktywowany - było tam dużo ciekawych informacji. KBW zdecydowanie się nie nadaje, chyba że ma udawać sukno używane czasem przez oficerów albo podoficerów- a na zwykłego szeregowca to wyłącznie drelich i sukienne pagony/naramienniki - chyba, że chcesz oddać realia 45 r. braku nowych sortów etc. wtedy praktycznie czego byś nie założył z epoki, dostępnego na obszarze walk to będzie dobrze ;) CK Dezerter ma racje uszyj najlepiej cały mundur z owijaczami włącznie. Ładownice raczej odradzam- śmiesznie wyglądają eleganckie, ruskie, dwie - kiedy nie ma zdjęcia, na którym bym widział ładownice mosinowskie na szeregowcu z 1 AWP - ja też sobie dziergam w wolnej chwili kaprala z plutonu sanitarnego 2.DP II AWP ;)
pozdr.
J.
Napisano
Czołem!
proponuję zajrzeć na stronę kolegów z TGRH (www.tgrh.org)- koledzy zajmują się też 1 B.P. im. Bohaterów Westerplatte - jak nie na stronie zapytaj ich.
pozdr!
Napisano
A nie wiecie jak wygląda, (gdzie można kupić) i jaka współczesna (w sensie LWP albo coś takiego) saperka nadawałaby sie do rekonstrukcji tej z 1 AWP?
Napisano
Czy saperka rosyjska też była pięciokątna tak, jak polska?
Czy do rekonstrukcji nadawałaby się saperka LWP?
Czy można gdzieś teraz dostać pokrowiec (parciany) do tej saperki; jakie są ceny?

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie