Skocz do zawartości

Ujście Wisły


Citos32

Rekomendowane odpowiedzi

Na forum odkrywcy jestem od niedawna ,czy intresuje kogoś
prawobrzeżne ujście Wisły?Dotarłem do osoby która wskazała mi miejsce gdzie umiejscowiony był lazaret oficerów niemieckich w okresie przeprawy na wyspe sobieszewską pod koniec wojny.Może na wiosne się tam wybiorę lecz obawiam się że tam już był tłum poszukiwaczy.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym obozie wiem od znajomego który mieszka dość długo w Mikoszewie , właśnie on pokazywał mi to miejsce i powiedział że kilka lat wstecz jakiś facet znalazł w jednym miejscu sporą ilość tych monet.Poza tym opowiedział mi kilka ciekawych histori na temat tych okolic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś czytałem jakąś publikację że pierwsze obozy wojsk szwedzkich powstały w rejonie ujścia Wisły co może pokrywałoby się ze wskazanym miejscem.Osobiście jeżeli będzie sprzyjała aura wybieram się w ten rejon z wykrywka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Cześć!
Mieszkałem w Sobieszewie dość długo i znam dobrze wyspę. Jest tam jeszcze dużo ciekwaych miejsc. O obozie wojsk szwedzkich czytałem, ale musiałbym poszukać. Jeśli szukasz kogoś do wyprawy, to znajdziesz mnie pod Poznajmy się"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie