Skocz do zawartości

Polscy naziści


Lejtnant

Rekomendowane odpowiedzi

Ale to taki temat co bedzie teraz w gazetach wałkowany, a potem się znudzi i bedzie modne cos innego. Tak jak Dzadek kandydata w WH.
Naziole z tych obrazków nie sa zbyt bystrzy. Wogóle mało jest ideologicznych i zorganizowanych ruchów narodowo radykalnych, no bo nie napiszę że narodowo- prawicowych. Tak jak się słucha ich wypowiedzi to tak jakby czytali z kartki i mało który wie cokolwiek o historii współczesnej.
Zresztą wynik w wyborach raczej mierny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 90
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Osoby które znajdują się na zdjęciu zachowują się nagannie,mówiąc delikatnie.Jestem ciekaw czy wszystkie osoby tam przedstawione to członkowie MWP ?.Czy to zebranie organizacyjne czy impreza w domu prywatnym?Ten nagłówek komentujący to zdjęcie to prawdziwa perła propagandowa mająca przedstawić organizacje MWP jako nazi wyznawców .Jeśli wszystkie osoby na tym zdjęciu to członkowie MWP to dali dupy!!! Na własne życzenie dostarczyli argumentów swoim oponentom ,zresztą i tak nie mają dobrej prasy"a media zdominowane przez środowiska lewicowe i neoliberalne tylko podsycają niechęć do tej organizacji.Nie sądze jednak aby wszystkie osoby z MWP to azi".Ostatnio ubawiła mnie posłanka SLD ,która chodziła po sejmie pijana a po wszystkim miała pretensje do mediów że ją sfilmowali !!!!,ale to jeszcze nie oznacza że każdy poseł SLD to pijak i złodziej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lisek68 juz gdzies w ktoryms topicu pisalem o Krzysiu Bosaku...
koles jest z mojego miasta.przed wyborami do parlamentu ludzie zwiazani z HC spotkali tych od bosaka jak kleili plakaty w niedozwolonych miejscach itd.akcja przeprowadzona przez nich skonczyla sie tym iz boaskowscy z MWP spieprzali zostawili plakaty i wiadro z klejem.
na drugi dzien sprawa zostala podana do prokuratury o czynna napasc,rozpowszechnianie tresci faszystowskich i ogolnie odwrocono kota ogonem.coz przeciez to hardcorewcy i anarchisci sa nazi prawda...??:)
pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam wszystkich uczestników dyskusji.
Potępiam nazizm we wszystkich jego odmianach wczoraj i dzisiaj. Niemniej, należy pamiętać, że większość z nas, szczególnie tych, którym brak wykształcenia, charakteru, horyzontów i wizji przyszłości jest podatna na ucieczkę od wolności" we frommowskim rozumieniu tego zwrotu. Co w dobie podważania czy upadku pozytywnych i neutralnych autorytetów oraz relatywizmu, owocuje zyskiwaniem przez proste i brutalne ideologie nowych adeptów. Jedni zawiedzeni idą do nazi inni do mafii lub wygasających subkultur. Ci bardziej wykształceni, silniejsi moralnie i z wizją przyszłości (np. uczestnicy niniejszego forum) świetnie radzą sobie z tego rodzajami pokus", lecz często myśląc egaliternie, że to takie proste, lekkomyślnie szturmują resztki aksjomatów (np. religii), bez których ta słabsza część społeczeństwa łatwo staje się łupem nawiedzonych wodzów i populistycznych ideologii (znowu uszyłem se moherowy beret).
Z pozdrowieniami i szacunkiem dla wszystkich uczestników dyskusji i z takimiż oczekiwaniami
ttt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nasi naziole to raczej są troche inni niz naziole z lat 30tych. Chyba trudno porównac takiego kolesia z NOP do chłopaczka z HJ, który najpierw niszczy kilka T34 potem ratuje rannych esesmanów a potem rzuca się za firera na karabin maszynowy. A jak nie to gotowy jest zamordować parę niewinnych osób. Ci nasi nazi to takie kwakwarakfa są.
A ludzi gotowych obsługiwać obóz koncentracyjny to nie trzeba szukać w NOP, wystarczy popatrzec na niektórych z którymi pracujemy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za sprawą naszego kolegi ttt wkradł się ciekawy temat podatności ludzi na ideologie czy religie.Zgadzam się z Tobą że ludzie przyparci do ściany to łakomy kąsek dla populistów wszelkiej maści.Ja jednak pragne zawęzić pytanie do NASZEGO KRAJU-POLSKI. Kto waszym zdaniem odpowiada za ten syf który mamy i komu zależy na tym aby ten stan trwał nadal??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się wy..łem w przedostatnim zdaniu powinno być TAK. Poniżej poprawiony tekst :
Szanowny Lisku68,
nie lubię operować pojęciem winy w takich sprawach jak ta, ale jeżeli juz szukamy przyczyn i sprawców" to, obok polityków, tuzów gospodarki, ludzi kultury i mediów oraz różnego rodzaju autorytetów, również my, tzn. potrafiący czytać ze zrozumieniem a czasem piszący zrozumiale dla innych, przez swoją lekkomyślność, skłonność do indywidualizmu, zadufanie w siebie i swoje prywatne spojrzenie, na życie czy aksjomaty oraz tak pospolitą w naszym narodzie skłonność do szyderstwa, torujemy drogę brzydkim ideologiom, zapominając
o tych, którzy z braku wiedzy czy cech osobistych, nie potrafią żyć bez prostych idei.
Dla mnie nawet fanatyczny, we współczesnym a nie średniowiecznym rozumieniu tego słowa katolik, zawsze będzie postacią pozytywną lecz nawet słabo zagorzały nazi NIE.
Pozdrawiam,
tym razem w oczekiwaniu na riposty a może nawet obelgi (te ostatnie nie od Ciebie Lisek)
ttt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lisek chodzilo mi o to iz HC i Anarchisci raczej nie maja wiele wspolnego z nazi;)
a co do religii i innych takich to jestem jak najbardziej przeciw:)chodzi mi tu o swoj wlasny poglad i nie mam zamiaru nikogo obrazac.
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mojej uroczej młodości w systemie równości klas społecznych to punki lały hipisów .Co ciekawe, pierwsze ruchy punków w naszym kraju wykorzystywały elementy faszystowskie czy w zachowaniu czy też w ubiorze.Dopiero kolejne lata ruch punkowy skierowały w strone lewackiej orientacji.Może jeszcze ktoś pamięta jaki był wtedy szczyt mody!!?? Czarna skóra ,wojskowe spodnie moro farbowane na czarno,milicja ścigała za te spodnie ,oraz masywne buty ,najlepiej czarnego koloru.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie