Skocz do zawartości

biała bron-czyszczenie


lolek

Rekomendowane odpowiedzi

Jak usunac rodze z szabli,bagnetu i innych artefaktow bez strachu o efekt koncowy??? troche boje sie iz czyszczony bagnet po elektrolizie okaze sie sama rekojescia:)))

z gory dzieki za rady...
pozdro lolek:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuję tylko i wyłącznie elektrolizę. Nie rusza metalu, a rdza i tak prędzej, czy później sama odpadnie. Czasem przedmiot wygląda gorzej niż przed, ale nie ma nic za nic.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Przy egzemplarzach ze zdrowym rdzeniem" doskonała jest wiertarka i szczotka druciana mosiężna, stalowa też nie zrobi krzywdy bo broń z regóły jest z leprzej stali niż druty szczotki. Ewentualne drobne rysy można przepolerować (drobną pastą polerską zieloną", to tylko parę mikronów metalu.
Pozdrowienia. papieru sdciernego nie uzywać!!!! :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ten bagnet moczyłem w kwasku cytrynowym, potem szczota na wiertare - ale nie tą ze stalowymi drutami tylko miedziowanymi lub miedzianymi, a na koniec WD40. Okładki czyściłem płynem do naczyń i szczoteczką do paznokci. Plus był taki, że nalot tu nie był duży - praktycznie zero wżerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie