Skocz do zawartości

Wtórna rdza


Indiana

Rekomendowane odpowiedzi

Mam gorącą prośbę czy ktoś może wie jak zebezpieczyć przedmioty przed wtórną rdzą. Ostatnio wyjąłem pochwę od bagnetu z occtu zostawiłem ją na pięć minut a jak wróciłem to była cała pokrtya nową warstwą rdzy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz też rozpuścić wosk w bęzynie ekstrakcyjnej. Jak bęzyna wyparuje zostanie warstwa wosku. Naprwawdę skuteczne. A jak ci się nie chce bawić to psiknij WD 40 na jakiś czas zabezpieczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze przecieram wyjęty fant oliwą.To chyba najprostrzy sposób i pomaga..."

Oliwa zawiera wodę więc nie zawierzałbym jej za bardzo. Posmarowałem margaryną kiedyś zawiasy to mi po tygodniu już skrzypiały... Polecam wd40.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,....zostawiłem ją na pięć minut a jak wróciłem....''będę się upierał że oliwa jako pierwsze i trochę tymczasowe zabezpieczenie przed wtórną rdzą po wyjęciu np.z octu sprawdza się .
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Używam do tego celu wazeliny bezkwasowej. Zabezpiecza skuteczmie - zasychając tworzy cienką powłoczkę.
A już tak na marginesie to miałem ostatnio dziwną przygodę" właśnie z wtórną korozją. Przedmiot po odrdzewieniu w fosolu, płukałem kilkakrotnie w kąpieli w roztworze NaOH (rozieńczonym) i wodzie - tak że nawet resztki fosolu powinny zostać zneutralizowane. Po wyjęciu zaczął czerwienieć. Po przetarciu wazeliną zszedł nalot i jest o.k.
Pozdrawiam,
Marek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie