Jump to content
  • 0

Identyfikacja żołnierza carskiego.


enduro

Question

Zdjęcie pochodzi prawdopodobnie z 1914r. Nazwisko żołnierza Kazimierz Karwowski znany również jako Karbowski (pisownia z języka rosyjskiego). Zdjęcie zrobiono prawdopodobnie w Rozwadowie(obecnie dzielnica Stalowej Woli). Napis sugeruje miejsce gdzie zostało wykonane zdjęcie (adres zakładu fotograficznego). Nazwisko fotografa nieczytelne
Może niepotrzebnie zasugeruję się napisem na dole fotografii, ale jest to też jakiś trop. Rzeczywiście Rozwadów (Stalowa Wola) leżał w Galicji. Może nazwa dotyczy innej miejscowości, np. Rozwadów k. Łukowa lub drugi Rozwadów k. Siemiatycz albo jeszcze jakiś o którym nie wiem. W oryginalnej pisowni brzmi RAZWODOWO - nie ma obecnie w Polsce miejscowości o takiej nazwie. Przeglądając w necie mundury wojsk carskich nie udało mi się znaleźć podobnego. Wszystkie były raczej koloru zielonego, a ten na zdjęciu wygląda na jakiś ciemniejszy.
Mam wrażenie, że mundur na zdjęciu jest mundurem galowym (pas, sznur, patki i naramienniki) stąd może inny wygląd niż munduru bojowego, to tak mi przyszło do głowy. Proszę o pomoc w identyfikacji, interesuje mnie rodzaj wojsk, jednostka, stopień.

Link to comment
Share on other sites

0 answers to this question

Recommended Posts

There have been no answers to this question yet

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information