Skocz do zawartości

Pytanko


magnus992

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że dla niektórych to może głupie ale chciałbym się dowiedzieć na czym polega piaskowanie... Wielokrotnie spotykałem sie z tym terminem a forumale mimo mojego już dłuuuuuuugiego stażu w tym temacie(bo to 7 z moich 13 lat:D) nie wiem co to znaczy i czemu słuzy.... może ktoś mnie oświeci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polega to na traktowaniu przedmiotu strumieniem piasku pod ciśnieniem. Zasada działania urządzenia jet bardzo podobna do pistoletu lakierniczego, tyle że z dyszy zamiast mieszaniny powietrza i farby wylatuje mieszanina powietrza i piasku. Metoda dobra do czyszczenia mocnych i solidnych elementów stalowych np. mosty drogowe.
Wojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja piaskuje sam mam sprężarkę, pistolet do piaskowania można kupić w dużych supermarketach lub sklepach z narzędziami pneumatycznymi, istnieją również inne metody takie jak szkiełkowanie(kulki szklane), orzeszkowanie (zmielone łupiny orzechów włoskich), śrutowanie lub czyszczenie strumieniowe zmielonym żużlem, który jest bardzo ostry.
Pozdrawim Enes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Apropos postu
jeżeli chodzi o pistolet do piaskowania to śmiało można dokupic na allego. Ja mam inne pytanko, piasku o jakiej frakcji ( grubości) używacie. Miałki od 0,1-0,3, czy powyżej 1 mm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie