Jump to content

Czy szukał ktoś w okolicach Przedborza?


Kryvań

Recommended Posts

  • 7 months later...
Literatura mam tylko o partyzantach . Zabrał mnie tam kolega że niby na pewne Wrzesniowe fanty . Niestety mój Master chyba jest za cienki . Sprzęt był wrzucany przez żołnierzy do wody przy młynie . Chodziłem po miejscu gdzie był staw i nic , parę puszek itd. Fanty są tam napewno , tylko głębiej . Na wierzchu około 1 m warstwa torfu , później piach i podchodzi woda . Ale oprócz stawu byłem na kilku miejscówkach gdzie było sporo ammo i troche szpargałów . W lesie natomiast jest 5 lub 6 dołów , pozostałości po ziemiankach . W okolicy mieszka niewiele osób . Mowa oczywiście o Faliszewie , między Przedborzem a Czermnem . Poszperałbym tam trochę ale mam około 60 km.
Link to comment
Share on other sites

wiesz, ja co prawda nie mam wykrywki ale mam tam rodzinę i znam kilka miejsc w których moż na było by sie zastanowić sam przedborz to nie ale jakiś 2km od w stronę woli przedborskiej ok ????
Link to comment
Share on other sites

Majowa Góra-tam ciągle znajdowane są niewypały ,Miejskie Pola-w okolicznych lasach występują skały wapienne,przy jednym zgrupowaniu skał odnalazłem slady po działalności hutniczej,może z czasów Kazimierza wielkiego,poza tym wiele ciekawych legend o Żydowskim złocie.Mam sporo znajomych w Pedborzu i wiele można się dowiedzieć w miejscowym Muzeum
Link to comment
Share on other sites

Ja wam mogę przekazać dokładny namiar na szukanie . Byłem tam z wykrywką , ale nic nie namierzyłem . Potrzeba pare osób kilka różnych wykrywek bo sprzęt zapadł się głeboko w torf . Miejsce pokazał mi wnuk młynarza z Faliszewa , którego dziadek był naocznym świadkiem porzucania dużej ilości sprzętu przez polskich żołnierzy we IX 39 , w stawie naprzeciw młyna . Stawu już nie ma ( melioracja ) . Teren bardzo zarośnięty . Ja mam trochę daleko na wypad , ale chcecie to spróbujcie .
Miejsce ; Dawny Młyn w Faliszewie , gdzie szukać dokładnie naprzeciwko po drugiej stronie drogi .
Powodzenia i pozdr. Pavelock
Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information