Jump to content

Gdzie sa paczki?


mietek

Recommended Posts

Zapewne juz wiekszosc przygody z ginieciem paczek, m. in. dlatego.

http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat=35116&wid=8036977&rfbawp=1129204228.315

Czwartek, 13 października 2005

Pracownicy sortowni poczty kradli wartościowe paczki
PAP 10:55

Łódzcy policjanci zatrzymali cztery osoby, w tym trzech pracowników sortowni urzędu pocztowego w Łodzi, którzy do kilku miesięcy wykradali z niej wartościowe paczki. Ich łupem padło co najmniej 70 przesyłek o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Policja podkreśla, że sprawa jest rozwojowa i ukradzionych paczek mogło być znacznie więcej.

Jak poinformowała asp. Katarzyna Zdanowska z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, mężczyźni działali co najmniej od sierpnia tego roku. Wartościowe paczki mężczyźni kradli z sortowni, dostarczali je do adresata i pobierali za nie pieniądze - od kilkuset do kilku tysięcy złotych - które miały trafić do nadawcy" - wyjaśniła Zdanowska. Pieniędzmi natychmiast się dzielili, a na sortowni nie zostawiali śladu, że paczka tam trafiła.

Sprawcy byli tak bezczelni, że niektóre paczki okradali, wyjmując z nich np. telefony komórkowe, czy aparaty cyfrowe, ponownie zaklejali i dostarczali do adresata, również pobierając pieniądze za przesyłkę.

Zatrzymania trwały kilka dni. W ręce policjantów wpadli trzej pracownicy poczty w wieku od 20 do 25 lat oraz ich 30-letni wspólnik, który był już karany za kradzieże i włamania.

Ten ostatni mężczyzna zajmował się doręczaniem paczek do adresatów, bo pracownicy sortowni - jak przyznali podczas przesłuchania - bali się pokazywać ludziom, żeby później np. w czasie składania reklamacji, ktoś przypadkowo ich nie rozpoznał.

Mężczyźni czuli się na tyle bezkarni, że mieli w planach zakup samochodu i przemalowanie go na furgon pocztowy. Chcieli nim wjeżdżać na teren sortowni i już w hurtowych ilościach kraść przesyłki, dostarczać do odbiorców i pobierać pieniądze" - dodała Zdanowska.

Policja podkreśla, że sprawa ma charakter rozwojowy i spodziewa się kolejnych zgłoszeń osób lub firm poszkodowanych do których nie trafiły pieniądze lub które otrzymały okradzione paczki. Planowane są też kolejne zatrzymania. (mj)
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information