Skocz do zawartości

pytanie techniczne - sonda do wykrywacza


archeo

Rekomendowane odpowiedzi

kupilem sobie wieksza uzywana sonde do discovery 3000, zabralem sie za testy zeby wrazie jakis usterek oddac w ciagu kilku dni. mam zatem pierwsze pytanie:
zrobilem sobie test z woda i moja stara sonda 21cm po zetknieciu z powierzchnia wody nadal widziala przedmiot, a nowa 26cm /ta uzywana co kupilem/ w momencie zetkniecia z lustem wody traci sygnal, ale sie nie rozstraja wystarczy uniesc kawek nad wode i znow widzi bez potrzeby regolowania ani zerowania do gruntu. czy jest to normalne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dlon nie dziala, a test z woda to sprawdzalem jej szczelosc i raczej jest szczelna. jednak w momencie kiedy cala dolna powierzchnia sondy ma styk z woda nastaje cisza i wykrywacz nic nie widzi nawet przedmiot wlozony wprost pod sonde. wyglada jakby sie polaryzowala albo cos. dzis bylem z nia w terenie i zauwazylem zdolnosc rozstrajania sie w dwoch przypadkach: 1.jesli dlugo byl trzymany wykrywacz nad miejscem gdzie byl przedmiot w ziemi i wykrywacz saly czas dawal sygnal po zdjeciu go z celu potrafil dalej piszczesc jakby sie sprzegl 2.zdjecie wykrywacza z celu i uniesienie sondy do gory powodowalo pojawienie sie sygnalu tzn. jesli cos mialem w ziemi unosilem wykrywacz do gory tak jak bron i trzymalem w poziomie lub lekko sonda do gory pojawial sie czasem dwiek w wykrywaczu lekko narastajacy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skłaniałbym się jednak ku temu, że to wilgoć, a nie uszkodzenie ekranu (czego jednak nie mogę na 100% wykluczyć).

Troche zdziwiło mnie to rozstrajanie po podniesieniu - czy tak się dzieje w trybie disc czy ground balance?

Jeśli odjeżdża w trybie ruchowym, to by świadczyło o uszkodzeniu samego detektora (ktory podobno działa dobrze z inną sondą).

Efekt pamiętania" sygnału może być spowodowany słabymi bateriami. Tak tez sie czasami dzieje w źle zaprojektowanych rzemieśliczych konstrukcjach, a DISCOVERY jest produktem fimy Bounty Hunter, która co jak co, ale potrafi projektować obwody drukowane do wykrywaczy.

Rada: pozbyć się tej problematycznej sondy.

Piotr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz, dzis znow bede w terenie i bede sie bawil dwoma sondami na zmiane i sprawdze dokladnie co i jak. mozliwe ze to baterie choc jeszcze nie sygnalizuje mi wykrywacz o ich wyczerpaniu. jednak same problemy zaczely sie dopiero po wymianie sondy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie