Skocz do zawartości

Polska-Unia


Gość Lawyer

Rekomendowane odpowiedzi

Czy myślicie, że jak wejdziemy za rok do Unii to ceny wykrywaczy spadną. W końcu to importowana elektronika na którą jest bardzo wysokie cło. Porównywałem ceny minelaba explorera XS to ceny są podobne do naszych z tym że tam dorzucają całkiem sporo osprzętu dodatkowego, np. osłona na cewkę, torba czy nawet dodatkowe cewki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenny zrownają z unijnymi,a zarobki pewnie nie odrazu.Przez pierwsze lata w UE nie bedzie tak łatwo,więc nie ma co sie napalac ze bedzie tak dobrze jak w innych krajach.Jedna rzecz mnie denerwuje w UE-nie chce miec dwoch flag!!!.tylko jedną Biało-Czerwoną!!! A takto Unia moze nie jest taka zła,jest pewnie jakąs szansą,bo jak narazie stoimy w miejscu" od paru ładnych lat!!!A po drugie nasi kochani politycy pchają sie tam a zbity pysk"!!!,ale ponoc jak do tej pory zaden z nich nie przeczytał 6500tyś.stron w jezyku angielskim aspektów,umów dotyczących przystąpienia Polski do UE,więc z tak mądrymi" politykami u władzy pewnie i tak daleko nie zajdziemy......P.S wiem ze wypowiedz nie jest ta temat he he
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 10 lat importuję wykrywacze i mogę zapewnić, że ceny nie spadną, ponieważ stawka na wykrywacze z Unii od dawna wynosi 0, a wykrywacze z USA czy Australii są clone na 9%. Różnica cen wynika z różnej wysokości podatku VAT, która w Polsce jest wyższa niż w wielu krajach rozwiniętej Europy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Raned, ceny wykrywaczy będą niższe co najmniej z dwóch powodów. Po pierwsze w wielu krajach rozwiniętej Europy przedstawiciele firm są bardziej elastyczni i konkurencja zmusza ich do negocjacji z klientem a sami dystrybutorzy mają podpisane sensowniejsze umowy i są mniej chciwi (bez obrazy) bo idą w ilość przy niezłej jakości. Stąd na rynku (bez granic) pojawi się lepsza cenowo oferta. Po drugie, oferta przynajmniej ta z USA jest zdecydowanie już w tym momencie w przypadku kilku firm lepsza niż na rynku polskim. Moim subiektywnym oczywiście zdaniem, niewiara markowych firm co do rynku w środkowej Europie i ich nieznajomość polskiego rynku spowodowała, że kilku dystrybutorów podpisało korzystne umowy na wyłączność. To się zmieni za kilka miesięcy.
Verte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ceny nie spadną.
A jeśli jednak to zapewne o parę złotych, w sam raz aby kupić sobie parę piw na wyprawę.
Jedynym moim zdanie sposobem na obniżenie cen jest obniżenie podatków dla przedsiębiorców i zlikwidowanie ZUS-u. A wejście do unii - nie wiem - na wszystkich kanałach tv trąbią o tym, wtóruje im radio, prasa, episkopat- nawet w Klanie" gadali że trzeba w referendum głosować za Unią.
Niedługo będą nas aczyć" kolędami o Unii Europejskiej i uroczystymi apelami tak jak za komuny.
Jestem zwolennikiem żeby to Zgromadzenie Narodowe zdecydowało czy wchodzimy czy nie.Dlaczego? Bo w razie gdyby okazało się że jednak w tej Unii nie jest tak pięknie jak wszyscy nam to wmawiają to zawsze będą imienne wydruki - kto jak głosował - i tu można wyciągać jakiekolwiek konsekwencje.
A w referendum - kto odpowiada - Naród, czyli nikt.
Referendum jest to ucieczka od odpowiedzialności.
Tworzy się jakieś grupy UNIA-TAK cz JESTEM ZA w których siedzą sportowcy, aktorzy, piosenkarki i jakieś w większości szaraczki partyjne itp. Jak się okaże, że w UE jest do dupy to mogą powiedzieć: ja się na tym nie znam, nie jestem prawnikiem, ekonomistą itd. mogłem się pomylić, a wy nie musieliście mnie wcale słuchać.

A tak na zdrowy rozsądek: jak mogę podejmować decyzję czy podpisać ten wielgachny traktat jeśli go nie czytałem i nie wiem co w nim jest. Ilu z nas podpisuje/podpisało umowy bez ich przeczytania? Tych co tak zrobili ciągle pokazują w Sprawa dla reportera" , Na Żywo" itp.

Pozdrawiam i życzę zdrowego rozsądku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spadną czy nie, ale napewno rynek się nieco rozluźni i może oferta będzie szersza.

Dodam tylko, że wykrywacz w USA są tańsze (wszystko tam jest tańsze), z tym że jeśli ktoś będzie chciał egzekwować gwarancję, to będzie musiał to zrobić w miejscu w którym kupił - czyli w USA. Europejskie przedstawicielstwa nie honorują gwarancji wystawianych za oceanem.

To należy mieć na uwadze.

Piotr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Verte, nic się nie zmieni, w Polsce są obecne prawie wszystkie firmy zachodnie i żadna firma nie ma wyłączności. Oczywiście będzie Kolega mógł pojechać do Niemiec czy wielkiej Brytanii kupić wykrywacz i negocjować cenę (można to zrobić teraz w Polsce), ale sporej większości nie będzie na to stać(przejazd, zakwaterowanie) tak jak sporej większości nie jest stać obecnie. Proszę również zauważyć, że ceny wykrywaczy polskich się powoli zrównują z zachodnimi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ceny nie będą niższe, ale można będzie dostać gratis wściekłą krowę, która nie nadaje się do jedzenia ale będzie nosić za nas cały majdan.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie