Skocz do zawartości

Obelisk ze swastyką


kibic

Rekomendowane odpowiedzi

Włócząc się po okolicznych lasach natknąłem się obok porośniętych chwastami gruzów na taki oto obelisk ze swastyką.Wysokość obelisku ponad 2 metry,średnica okręgu ze swastyką około metra.Nurtuje mnie pytanie: dlaczego swastyka ma ramiona załamane w odwrotną stronę.Czy ktoś się już spotkał z czymś takim?
Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałem zauwazyc ze ta swastyka ma odwrucone ramiona wiec nie moze byc nazistowska ani symbilem finlandi bo jest taka sama jak niemiecka tylko na czarnym tle a tego symbolu co jest na kamyczku uzywano w bardzo duzo dziedzinach na jakis tam znak buddyjski jak chcecie to sobie poczytajci.Pozdrawiam http://pl.wikipedia.org/wiki/Swastyka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bardzo stare to to nie wygląda,i nie wiem czy dobrze widzę ale w środku to chyba jest malowane na zielono.(może mnie oczy zawodzą)
Najłatwiej bądzie popytać chyba starszych ludzi z okolicy a najpewniejszych informacji udzieli zapewne leśniczy.Oni wiedzą co u nich w lesie piszczało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością nie jest to pozostałość po Prasłowianach, jest to masywny betonowy blok:)).Blitzkrieg-to zielone na owym znaku to jakieś porosty,coś w rodzaju mchu.Myślę, że pomocne w rozwikłaniu tej zagadki byłoby sąsiednie coś" (na fotce niewidoczne)- gdyby nie fakt ze jest to obecnie żałosną kupką gruzów,porośniętych wysokimi chwastami. Dzięki za wszystkie sugestie-kibic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mylmy pojęć. Swastyka (crux gammata) złożona z 4 odwróconych greckich liter gamma wyglądała własnie tak jak na tym zdjęciu. Krzyż gamma wystepował w religiach pogańskich i wschodnich. A tu sobie zacytuje...zacytam?...Pierwsze kontakty Hitlera z okultyzmem miały prawdopodobnie miejsce w benedyktyńskim opactwie Lambach, niedaleko austriackiego Linzu. Ambona klasztornego kościoła, do którego młody Adolf musiał uczęszczać, została przyozdobiona znakami tzw. krzyża gamma, czyli swastyki. Sęk w tym, że swastyki z Lambach były swoiste. Otóż ramiona ich łamią się w stronę prawą - ten sposób rysowania przejmą później hitlerowcy natomiast klasyczny krzyż gamma łamie ramiona w lewo"...
Także (wiem, że to dziwnie brzmi bo faszyzm za bardzo wbił nam sie w pamieć) swastyka którą znalazłeś jest prawdziwą swastyką a nie żadnym hitlerowskim symbolem.
Natomiast czemu znajduje sie na betonowej płycie tego nie wiem :-(

Pozdrawiam
Vaderian (Lodz)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie