Skocz do zawartości

Zamek Cystersów w Rudach Wielkich


mumin23

Rekomendowane odpowiedzi

dokladnie tak
w parku znalazlem 2 niewypaly :P
naszczescie tylko skorupy ale bylo :>
w palacu ostaly sie resztki kafelek w kuchni i haki rzeznickie w suficie w lodowce" - takim zimnym pomieszczeniu w piwnicy.
wiesz ku czci kogo powstala kapliczka w czesci parku za ruda? jest tam data 27.09.1939 (ewentualnie 29- ale zapomnialem- teraz jestem po 2 piwkach to slabo mysle :P)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem ale moge sie popytać miałem niedaleko rud rodzinke, kiedy widziałeś te kafeki?Ja byłem w srodku tego zamku i piwnicach jaieś 10 alt temu i nic takiego niewidziałem!albo niepamietam!ale słyszałem o różnych fajnych żeczach z tego zamku! bo jak zamek i to i skarb musi być!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narazie zero eksploracji-sytuacja rodzinno-finansowa :>
z kapliczka to zagadka byla- jest ku czci syna wlasciciela palacu ( von costam) ktorego nasi chlopcy ustrzelili w czolgu we wrzesniu 1939 w warszawie- chrabia sprowadzil zwloki do Rud i podobno (wiesz jak jest to z podobno) mial go w piwnicy w szklanej trumnie ale go ruskie spalily. Ponadto jasniepan mial 2 coreczki z ktorych mlodsza miala jak sie to mowi popularnie kurviki w oczach" i nie tylko w oczach :) - to akurat wiem od dziadka mojej zony bo jakis czas pomieszkiwal w Rudach i plywal kajakiem po stawie- co sobote odbywaly sie jakies imprezy ogolnodostepne dla ludzi.
Jakies 5 lat temu bralem przez prwie rok udzial w renowacji parku przypalacowego i lazilem po calym obiekcie gdzie chcialem i kiedy chcialem- znalazlem tez te resztki kafelek na scianie w piwnicy gdzie jak juz pisalem byla kuchnia i obok ta lodowko-spizarnia.
Przez jakis czas mialem dobre stosunki z ksiedzem Rosko opiekujacym sie caloscia i bedacym siakims dyrektorem ds. odnowy w/w obiektu - ale z przyczyn roznych kontakt sie urwal.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie