Jump to content

Wykrywacz z II wojny światowej


Guest Paweł

Recommended Posts

Witam
Ostatnio widziałem u znajomego amerykański wykrywacz do metalu ,min z czasów WWII. Sonda o średnicy 35cm, umieszczona na kiju, na którym są :wskażnik wychyłowy i dwa pokrętła. Cały układ główny umieszczony jest w metalowej skrzynce , wewnątrz napis :july 1945. W skrzynce miejsce na baterie, można zajrzeć do wewnątrz dzięki uchylnej klapce, widoczne sa trzy lampy z napisami : made in USA. W skrzynce są jakieś pokrętła. Skrzynka chowana jest do materiałowego pokrowca z sygnaturą US. Dodatkowo słuchawka na ucho. Cały zestaw wygląda całkiem poważnie.
Mam pytanie , czy jeśli ten wykrywacz będzie sprawny to czy będzie sie nadawał do amatorskich poszukiwań ?
Dziękuję i pozdrawiam.
Link to comment
Share on other sites

Ostatnio widziałem u znajomego amerykański ... czy będzie sie nadawał do amatorskich poszukiwań"
Jest to zabytek o wybitnej wartości muzealnej. Używanie tego do poszukiwań to bestialstwo. Na pewno znajdziesz kogoś kto się zamieni na sprzęt współczesny.
Link to comment
Share on other sites

Witam. Mam już ten wykrywacz u siebie. Oto dane z tabliczki znamionowej: SIGNAL CORPS U.S.ARMY, AMPLIFIER BC-1141-C, SERIAL NO.4624, ORDER NO> 2878-PHILA-45-08, MEISSNER MANUFACTURING CO. MT. CARMEL ILLINOIS. DETECTOR SET SCR-625-C. Obok napis :Note,This equipment was moisture proofed on FEB.1945 to prevent fungus growth. When reparing, parts leads must be cleared of coating before soldering. W skrzynce znajdują się : schematy elektryczne, przełącznik ON/OF, battery compensator.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information