Skocz do zawartości

Wykrywacz z II wojny światowej


Gość Paweł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Ostatnio widziałem u znajomego amerykański wykrywacz do metalu ,min z czasów WWII. Sonda o średnicy 35cm, umieszczona na kiju, na którym są :wskażnik wychyłowy i dwa pokrętła. Cały układ główny umieszczony jest w metalowej skrzynce , wewnątrz napis :july 1945. W skrzynce miejsce na baterie, można zajrzeć do wewnątrz dzięki uchylnej klapce, widoczne sa trzy lampy z napisami : made in USA. W skrzynce są jakieś pokrętła. Skrzynka chowana jest do materiałowego pokrowca z sygnaturą US. Dodatkowo słuchawka na ucho. Cały zestaw wygląda całkiem poważnie.
Mam pytanie , czy jeśli ten wykrywacz będzie sprawny to czy będzie sie nadawał do amatorskich poszukiwań ?
Dziękuję i pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio widziałem u znajomego amerykański ... czy będzie sie nadawał do amatorskich poszukiwań"
Jest to zabytek o wybitnej wartości muzealnej. Używanie tego do poszukiwań to bestialstwo. Na pewno znajdziesz kogoś kto się zamieni na sprzęt współczesny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam już ten wykrywacz u siebie. Oto dane z tabliczki znamionowej: SIGNAL CORPS U.S.ARMY, AMPLIFIER BC-1141-C, SERIAL NO.4624, ORDER NO> 2878-PHILA-45-08, MEISSNER MANUFACTURING CO. MT. CARMEL ILLINOIS. DETECTOR SET SCR-625-C. Obok napis :Note,This equipment was moisture proofed on FEB.1945 to prevent fungus growth. When reparing, parts leads must be cleared of coating before soldering. W skrzynce znajdują się : schematy elektryczne, przełącznik ON/OF, battery compensator.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie