Skocz do zawartości
  • 0

Koła do SdKfz-a


tomili

Pytanie

Witam
bardzo prosze o pomoc i potwierdzenie mojch przypuszczeń czy koło które widać na pierwszym zdięciu jest od SdKfz 7 , a jeżeli tak to czy poza tym było montowane do jakiegoś innego pojazdu. Na bandażu ma napis 730/30-638, przypuszczam że to rozmiar.Pytanie drugie: Od czego jest kołou znajdujące się na drugiej fotografi na pierwszym planie, to duże z 6 okrągłymi otworami. Z góry dziękuje i pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

zdjecie 2
2 kola do panzerIII
i 2 kola wlasnie do czego jak dlamnie nie do zadnego pojazdu kaojaza mi sie z kolami przodka do haubicy 150mm lub mozdzieza 210mm ale nie jestem pewien
takie kolo od roku conajmniej pojawia sie na bajzlu podpisane jako sdkfz 7 ale nie jest od 7 napewno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zdjęcu nr 1 na pewno nie jest to koło od SdKfz 251 które wygłąda następująco ,czyli na zewnątrznej średnicy tuż przy bandażu nie posiada owalnych otworów i posiada 6 a nie 7 dużych okrągłych otworów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak z ciekawości ile chcą za te koła , może sie, orientujesz. Na zdjęciu nr 1 na pewno jest wewnetrzne koło od SdKfz 7 lecz zostało ono przecięte na nitach i zrobiono z niego wóek tak samo jest z kołem ze zdjęcia nr. 2 które również zostało przecięte przypuszczam ze te drugie może pochodzić od SdKfz 6 ale nie jestem pewien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co nagle to po djable :)
bzdury popisalem
pierwsze to faktycznie kolo od 7 nie ma innej mozliwosci
2 moze byc 6 jak i 8 po 6 duzycz i 12 mniejszych otworow ulgowych potrzeba srednica tych kol

kola nie byly wymienne pomiedzy roznymii sdkfz
poza (10 i 250) i (11 i 251)

nie mam pojecia co do ceny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie