Jump to content
  • 0

Do znawców heraldyki

ksiądz

Question

Dzisiaj na drodze w lesie pod Szczecinem wykopałem taką oto odznakę.Wykonana jest chyba z mosiądzu.Z drugiej strony ma 4 wąsy do mocowania.Wymiary szr.3 cm.dł.3 cm. Z góry dziękuję za wszelkie informacje.Pozdr.

8 answers to this question

Recommended Posts

Witaj Krzysztofie! To raczej gwiazdy - sześcioramienne. W linkach od Ciebie mam bardzo podobne klejnoty hełmowe. Własnie czarne skrzydła orła i gwiazda po środku.Mam ylko spis szlachty inflandzkiej. W bibliotece w Koszalinie jest mapa ( rekonstrukcja mapy z 1697, nie jestem pewien daty) pomorza a na obrzeżach tej mapy sa herby rodów pomorskich. Pozdrawiam.

Dzisiaj na drodze w lesie pod Szczecinem wykopałem taką oto odznakę.Wykonana jest chyba z mosiądzu.Z drugiej strony ma 4 wąsy do mocowania.Wymiary szr.3 cm.dł.3 cm. Z góry dziękuję za wszelkie informacje.Pozdr.

Witam!! Nie jest to herb polski DOLIA choć do niego podobny tylko , że na pasie w skos położone są trzy gwiazdy, a w Doliwie trzy róże, no i klejnot hełmowy inny. To tak gwoli zachamowania bałaganu dla wyrywnych. To herb niemiecki już kiedyś takowy widziałem więc jak go namierzę to go opiszę.
Krzysztofie szanowny kolego proszę o wsparcie. Hakas

namieżyłem nowe strony z niemiecką heraldyką. ciągle nic. masz może jakąś stronę z heraldyką pomerani? pozdrawiam. krzysiek.
ps. a może to jednak kwiaty?
http://www.familie-greve.de/modules.php?op=modload&name=wappenindex&file=index
warto.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...

Important Information