Jump to content

dewocjonalia


Recommended Posts

  • 3 weeks later...
trudno powiedzieć, że się szuka .. raczej się znajduje samo. Najczęsciej medaliki szkaplerskie, czasami inne. Najwięcej z Matką Cześtochowską. Sporadycznie krzyzyki a całkowity rarytas to ikonki prawosławne noszone na piersiach przez carat ot choćby w czasie tłumienia Powstania Listopadowego. Czasami chodząc po plaży można znaleźc wspólczesne. Czasami na polach robotnicy polowi gubili itd itd. Poprostu się znajdują.
Link to comment
Share on other sites

Dokładnie tak jest jak piszesz samo się znajduje bo specjalnie ta tematyka mnie nie interesuje.Moją perełką jest fragmęt ikony podróżnej dokładnie jej środkowa część znaleziona na terenie byłego obozu jenieckiego pod Szczecinem.Dodaje skan.Pozdr.

Link to comment
Share on other sites

Witam . Napewno każdy z nas znajduje różnego rodzaju dewocjonalia. Może warto stworzyć małą galerię naszych znalezisk? Łatwiej je będzie porównywać i identyfikować.
Zaniedługo wstawię fotki kilku moich. Pozdrawiam WAll.
Link to comment
Share on other sites

hejka wszystkim dewotom ;)
no własnie .. znajdują się. Są wdzięczne po wyczyszczeniu i mają swój klimat. Przynajmniej dla mnie. Polecę do znajomego co ma cyfrówkę i wrzucę swoje. Część tej ikony jest fantastyczna.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information