Skocz do zawartości

�apiski oficera Armii Czerwonej" ;)


Luca

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
Cześć.Za przeproszeniem uważam,,Zapiski oficera...''za poprawną humoreske .Okreslenie brednie i turbo głupota jest nie na miejscu no chyba ze krtoś nie zna dziejów narodu Polskiego pod okupacją sowiecką!Warto też zastanowić się nad mentalnością np.młodej kadry oficerskiej w armii czerwonej po czystkach pod czujnym okiem NKWD.
Polecam literature S.Piaseckiego bo wszystko co opisuje w powiesciach jest wątkiem autobiograficznym.
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Piasecki to barwna postać, języka polskiego nauczył się w więzieniu(sprawa o morderstwo)były agent terenowy II oddz. operujący w bolszewii, w czasie wojny był szefem egzekutywy KO AK w Wilnie. Jego książki wojenne z mocnymi akcentami autobiograficznymi są jednym z nielicznych świadectw okupacji sowieckiej na tym terenie (ale najlepsze rzeczy o tych czasach pisał Józef Mackiewicz).Świetne pióro, doskonały obserwator mentalności sowieckiej. Zmarł w biedzie w Londynie chyba w 1963 r.
Pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Uszanowanie !!
Kolego Koszal, trochę za dobitnie zrozumieałeś mój post - ale i moja w tym wina bo mam trochę wypatrzone znaczenie słów 'brednie' i 'głupota' i nie potrzebnie w ten sposób uzywam na forum. Ale trudno - wyszło jak wyszło. Mam nadzieję, że nikogo więcej to nie uraziło.
Książkę czytałem z przyjemnością i cały czas poszukuję dalszych pozycji S.Piaseckiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam
pierwszy raz tą książkę czytałem kilkanaście lat temu i do dziś bardzo miło wspominam chwile kiedy rozbawiała mnie do łez :) Cieszy mnie że tak duże grono młodzieży pragnie się z nią zapoznać (mój i okoliczne" roczniki chyba ją juz czytały). polecam szczerze zapiski brudasa z armii czerwonej (celowo zmieniłem tytuł bo nienawidze moskali!!! polecam taż pozostałe pozycje Piaseckiego - doskonałe pióro!
pzdr
Bar_Naba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś chciałby się zapoznać dokładniej z postacią Piaseckiego to polecam wydaną w 2002 przez LTW w Warszawie książke AUTODENUNCJACJA, zawierającą teksty autobiograficzne, wywiady wspomnienia i publicystykę Piaseckiego. Ciekawa lektura.
pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
  • 2 weeks later...
Jak by sie znalazła chwilka na wysłanie to i ja bm reflektowała. aniolg@wp.pl


a tak poazatym to smiesznie wyszło gdzieś tu widziałem na forum temat z mailani coś w stylu że nikt nie podaje maila swoich ustawieniach . Atu niespodzianka wystarczy napisać że że mam pdf i wszyscy wylewają sie mailami heheh
fajnie może admin powinien założyć ftp? pzdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie