Skocz do zawartości

Tannenberg


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 345
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
witam
chcialem sie podzielic mala refleksja:
bylem w niedziele na moim ulubionym T. w okolicy K. i co ukazalo sie moim oczom:
- za trzydziesci dolow - niektore niezakopane
- porozwalane czesci uprzezy i konskie kosci
- pelno prochu w paskach
- porozbijane czesci nosidel art. i innego smiecia
czyli ogolnie syf i bydlo
chamstwo precz z lasu - psujecie opinie calemu srodowisku i nie piszmy prosze ze ludzie za to odpowiedzialni nie czytaja tego forum - bo jestem pewien ze czytaja !!! niepozdrowienia dla fanow zoltej tatry - mam nadzieje ze poniesiecie kiedys konsekwencje i to surowe !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Byłem u teściów w Wielbarku i przy okazji z cewka udałem się w stare miejsca sprzed kilku laty. To co zobaczyłem przeszło moje nawet najgorsze koszmary; Wyryte 30 dołów; Syf jak cholera. Ktoś wykopał siodło, które 7 lat temu zostawiłem w ziemi i zostawił pod drzewem. Koszmar. Jak już się coś na nowo wykopuje, to przynajmniej prosze to zakopać. Co z tego, że dół niby zakopany, jak cały syf co w nim był został pod drzewem. Puszki po tatrze i specjalu pod każdym krzakiem. Co mocniejszy sygnał w lesie to - puszka.

Odnośnie niezakopanych dołów panie Wittman to jest to jeszcze pozostałość po naszym LWP. Jakby pan pogrzebał patyczkiem w niektórych dołkach, to znalazłby pan puszki po wojskowej mielonce, kawie, czy chodźby stare baterie marki elektra". Własnie tak trafiłem na to miejsce tuż po zlikwidowaniu poligonu. Zobaczyłem dosyc równo układające sie, nie zakopane doły i dało mi to do myślenia. Troche wytrwałości i posypały się znaleziska.

Poza tym, doszły mnie słuchy ze te doły na nowo przekopuje ktoś z Olsztyna, piszący właśnie artykuły do Odkrywcy". Informacja nie potwierdzona, tylko zasłyszana od Krzyśka na kole. Widze po prezentacji znalezisk, że w Olsztynie jest jakaś mocna ekipa, to sztandar znajdą, to samowar, ale widać kulturąto oni nie grzeszą.

Chętnych od porozmawiania zapraszam na mail. Można się wymienić doswiadczeniami odnośnie lasów w Trójkącie".

Pozdrawiam Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem zamieszczać tych zdjęć ze wzgędu na Pasjonatów tematu, którzy pragną zgłębiać go dalej.

Zasłyszane, Panie Marcinie Wa-wa, nie nadaje się do powielania na publicznym forum. Nie znane mi są Pańskie intencje, jednakże mam wrażenie, iż próbuje Pan oczernić olsztyńskich poszukiwaczy...w imię niezdrowej konkurencji?


Miejsce to zostało odkryte dawno temu przez zupełnie kogoś innego i z Olsztyna, ale to nie jest tu ważne.

Ważne jest to, że mówi Pan o jakimś Krzyśku, kole, i nie potwierdzonych informacjach. Jeśli tak jest, to nie powinien Pan wogóle o tym wspominać, do kiedy nie upewni się iż tak jest na pewno.

Mam nadzieję, że zdjęcia będą wystarczającym dowodem że nie jest.

serdecznie pozdrawiam
D.Czerniewicz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uderz w stół....
Już widać kto siodło wykopał, szkoda tylko, że nie raczył tego siodła zabrać ze sobą, bądź zakopać spowrotem. Jak widać na załączonych przez Pana zdjęciach, informacje są w pełni potwierdzone i nie są wyssane z palca.

Nie będe się również prześcigał w tym, kto i kiedy znalazł dane miejsce. Wiem tylko, że jak ja tam trafiłem, to żadnych dołków nie było, tym bardziej śmieci pod drzewami i walających się wszędzie końskich gnatów.

Nie mam złych intencji, po prostu jak uda mi sie wyrwać z Warszawy i jade odpocząć w mazurskie lasy, to szlag mnie trafia jak moje oczy widzą widok identyczny, który mam wyglądajać z 6 piętra i kierując wzrok na osiedlowy śmietnik.

Nie chce nikogo skłucać, ani oczerniać, tym bardziej poszukiwaczy z Olsztyna. Nie znam ich, i winszuje im znalezisk oraz pracy jaką wkładają w poznawanie historii bitwy tannenberdzkiej.
Tak trzymać chłopaki

Marcin

ps. czemu zdjęcia takie małe?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób widać, kto wykopał to siodło? Ponownie insynuuacje i tym razem niżej przeczy Pan temu, co sam napisał poprzednio o poszukiwaczach z Olsztyna. Skąd ta nagła zmiana do 'niegrzeszących kulturą'olsztyniaków.

Dodam, że na miejscu był leśniczy z tego rejonu a olsztyńscy poszukiwacze dbają o to, aby poszukiwania odbywały się legalnie i bez 'takich' efektów.

Wywołując to zamieszanie,nie zdyskredytuje Pan poszukiwań pod Tannenbergiem i relacji na ten temat, co jest głównym celem tej zaczepki.

6 piętro w Warszawie to nie jest miejsce, gdzie Pan mieszka.
To przyjemny domek w Kortowie
bez odbioru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS.
Akcja 'rozkopany cmentarz w Puchałowie'- dalej jest taki sam jaki był przez lata, nigdy szczęśliwie nie rozkopany.
,Policja i Straż Leśna polująca na poszukiwaczy itp. akcje na forum a teraz- celowo porzucone przy niezasypanych wykopach elementy wyposarzenia, niestety uderzą w ciebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panie ... wawa zpraszam do rozmowy in real (tak sie sklada ze obaj jestesmy z tego samego miasta) i mysle ze moze to byc ciekawe doswiadczenie dla nas obu

jabba24@interia.pl

chyba ze tak naprawde to kortowo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba ktos tu pomylil oosby, i pije nie do tego do kogo trzeba
wypraszam sobie.

juz dawno odpuscilem sobie to forum wlasnie ze wzgledu na takie dyskusje w ktoych co jakis czas zostaje przez rozne osoby oczerniany.

nie wiem czy to z zazdrosci, czy z nienawisci, ale ja zkłócic sie nie dam z nikim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wychodzi na to ze to jakas prowokacja jakiegos glupiego gnoja ktory nawet nie mial odwagi odezwac sie do mnie na priv

mam nadzieje ze jakis mod cie dorwie i ... :) juz wiecej nie bedzie prowokacji

pozdrawiam wszystkich normalnych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie, szkoda watku :-(((((
lubilem tu zagladac i popatrzec na I wojenne fanty... a teraz nie chce mi sie czytac tej pyskowki i oskarzen.
Moze by Admin wycial albo przeniosl gdzies posty od 6 lipca?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frozzzer - a dlaczego ty sie takimi tekstami przejmujesz ?? Czlowieku olej wszystko - rob co masz robic - co sie pasjonuje - nie chwal sie glosno publicznie :P
ludzka zawisc jest TRAGICZNA w tym kraju nad Wisla - zreszta wiesz ... daj spokoj - odpusc . Przeciez nie kopiesz po to by sie chwalic i sobie chwaly dodac - robisz to dla siebie - bo lubisz :) Wiec czyn wasc swa powinnosc - kop i miej sukcesy u siebie - a reszta ... jak ma problem niech usiadzie prezd lustrem i pomysli chwilke ...
Robisz czlowieku durzo dobrego - rob tak dalej a bedzie dobrze ...
my pogadamy na GG :) - mysle,ze czas Ciebie zaprosic na wyprawe na WSCHOD :) jestes SWOJ :)
pozdrawiam
JAcek Dzik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne:większość z nas wie że Frozzer jest facetem z zasadami i uprawianiem profanacji rąk sobie nie brudzi.Oby wszyscy inni w podobny sposób brudzili sobie dłonie wyłącznie piaskiem dbając przy tym o etykę.Wielu wspaniałych znalezisk-pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram moich poprzedników i uwazam, ze na tym forum oskarzenia które padły od niektórych osób pod adresem Frozzera powinny byc skierowane do tych którzy je zadali. A pozatym ten post mial byc o naszych odkryciach lecz niektórzy zamiast pasji posiadaja złotówki w oczach. Wiem, ze jest to bardzo sotra krytyka co niektórych, ale panowie poszukiwacze opamietajcie sie. To ma byc pasja nie hamstwo. Ludzie współparacujacy z takimi osobami za zółta tatra powinni sami zastanowic sie nad tym co jest wazne-historia czy hamstwo. Takie incydenty jak wyzej opisany oraz ataki bezposrednie na poszukiwaczy z konkurencujnych grup, powinny byc tępione przez prawdziwych miłośników zaginionej histori. Tym samym konczę moja wypowiedz i dopuki to sie nie zmieni czyli nie bedziemy mieli szacunku do samych siebie to posty oskarzajacych i oskarzonych nie powinny pojawiac sie w takim forum jak nasze odkrycia bo czy naszym odkryciem jest atak słowny lub siłowy na drugiego poszukiwacza który był naszym koleg. Nie pozdrawiam wszystkich nieuczciwych lecz pzdrawiam ludzi honorowych, żetelnych i prawdziwych pasjonatów. Mam nadzieje, ze co niektórzy zrozumieja co to jest pasja a nie tylko fanty.
Rigel i przyjaciele
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak się onegdajładnie zapowiadało...

No nic, może jeszcze nie wszystko stracone i w regionie będzie zgoda. Przecież to był tylko prowokator. Gdzie ten 'jednopostowy' marcin wa-wa ? Halo! marcinie waaaa-waaaa!

Acha, przy wykopach obok żółtej tatry wala się też dużo puszek po czarnym specjalu,ktoś ciągle jest na bani i zapomina zasypywać,te puszeczki. Oj trzeba będzie zmienić markę na mniej lokalną, albo przestać kopać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mój przedmówca pomylił forum, własnie Pan nie powinien sie odzywać na tym Forum. Wstyd i hańba panie 2A. Pan, który chciał byc kronikarzem dziejów I wojny niech sie zapadnie pod ziemie...!! Bez komentarza. Prosze pozdrowić swoich przyjaciół od zółtej tatry więcej nie będę wypowiadał się na tym Forum. Miłego dnia żegnam. RIGEL i PRZYJACIELE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie