Skocz do zawartości

Czy warto kopać?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam - to mój pierwszy post na forum odkrywcy. Właśnie zaczynam się interesować tematem wykopywania" monet - cóż już w dzieciństwie chciałem zostać archeologiem, więc teraz przekroczywszy 30-tkę zamierzam mieć tego jakąś namiastkę i poszukać trochę monet.
Na razie chcę kupić jakiś wykrywacz -co byście polecali w cenie do 800-900 zl?
A wracając do tytułowego pytania - mieszkam w miejscowości, w której nigdy nie było żadnych badań archeologicznych. Znajduje się w niej dawny dwór szlachecki, zbudowany na pozostałościach poprzednich zabudowań ciągnących się od przynajmniej XIII wieku, wokół dworu jest rozległy park - łączący się naturalnie z lasem. Dwór był splądrowany i zajęty przez pewien czas przez Szwedów..., a w czasie II wojny - oczywiście przez Niemców, gdzie mieli jakąś siedzibę.
Ciekawostką jest, że niegdyś obok istniała wioska, o której słuch zaginął w XV wieku - obecnie na jej terytorium są pola uprawne, nie użytki oraz las....Tak więc myślę...że jakieś monetki powinny się znaleźć.. Co o tym myślicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że powinieneś mnie tam wziąśc , wszystko wyjaśnię Ci na miejscu. :)
Żarty ,żartami ale może to wyglądać super tak jak opisujesz, pójdziesz tam z wykrywaczem i się rozczarujesz . Ale wracając do domu , w swoim ogródku przez pomyłkę właczysz sprzęt i wykopiesz super fanty.
Na tym to polega , wielka niewiadoma , adrenalina przy fajnych sygnałach , przygoda , historia.
Nie licz na kasę ,ale koszt zakupu wykrywacza po jakimś czasie na pewno Ci się zwróci,jeśli będziesz chciał sprzedawać swoje wykopane skarby.Albo wpadniesz po uszy w tak zwane zbieranie wszystkiego co wykopiesz (tak jest w moim przypadku).
wal śmiało do sklepu i kupuj sprzęt !!!
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie - ja nie tyle liczę na kasę, co na przygodę, a jeśli coś znajdę - to będzie to służyło pewnej refleksji - zastanowieniu się jakie były losy tej monety czy przedmiotu, bo być może ktoś za nią kupił świniaka, ktoś spłacił dług...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biorąc pod uwagę, że raczej nie interesują mnie militaria, a głównie monety i drobne przedmioty zastanawiam się nad kupnem wykrywacza Garrett ACE 150 lub 250 (o ile starczy kasy na tego drugiego).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie