Skocz do zawartości

Wysypisko śmieci (poniemieckie)


Rekomendowane odpowiedzi

Korzystając z nowego forum, jako pierwszy chciałbym zadać pytanie dla poszukiwaczy. Pewien czas temu natknąłem się na poniemieckie wysypisko śmieci, na razie nie rozkopywałem go głębiej ale na początek trafiłem duże ilości butelek po piwie, i innych trunkach, potłuczone talerze i porcelanowe kapstle po piwie, inne śmieci jak to na wysypisku.
Czy opłaca się dalej szukać w takim miejscu? Czy można natknąć na jakieś pamiątki wojskowe w takim miejscu? Pytanie jest do tych którzy już na coś takiego trafili. Jak na razie przy wysokiej cenie złomu to myślę, że wykrywacz mi się zwróci... he he he jest trochę alu... w tym miejscu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie ze sie oplaca kopac:)i na twoim miejscu zabral bym np te butelki po piwie jak i kazde inne:)
mozna trafic rozne fajne rzeczy:)
militarke najczesciej znajdziesz na smietnikach przy bylych jednostach wojskowych znaczy sie niemieckich nie wspolczesnych WP:)chociaz nierzadko wspoczesne znajduja sie w budynkach po WH:)przynajmniej w moim regionie:)
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na wysypisku trafiłem sporo łusek hełm bagnecik polski (Dolny śląsk więc chyba jakieś trofeum było niemiaszka)butelki oczywiście to podstawa wysypiska :) kapselki porcelanowe też oprócz tego trąbkę :) nożyce do strzyżenia baranów hehe i krowi róg na osełkę do kosy z blaszką na której jest dedykacja z 1897 roku warto kopać i wystarczy tylko łopata i chęci zeby zasypywać dołki za sobą.
pzdr Werning
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie jestem za" kopaniem w tych miejscach. Przeciez śmietnik może miec wojskowe , a nie tylko cywilne" pochodzenie. Ja ostatnio przy lotnisku znalazłem ładny kufel do piwa . Jak go skleję dołącze fotke.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

von Nogaj - nie Panie Wons, jeno wonsY, bo jest nas kilku, a na dokładkę nie panie ani panowie, bo na panów to trzeba mieć wygląd i pieniądze, a nie tylko nieprzekopane śmietnisko;)

luger, może i będziemy kumple, ale pewnie wiesz, gdzie to wysypisko. Jakby co to na meila.

pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja znalazłem nawet wino nieotwarte..lub niedopite jak kto woli... kapsle, talerze, kubek z godłem luftwaffe, talerze,lampkę z czerwoną żarówką, róże takie.... i chyba nawet jakiegoś trupiszona ale nie jestem pewien...
ciekawe miejsce no i wszystko na malym terenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do kolegow moze wiecie i podzielicje się informacja gdzie w Jeleniej Gorze były wysypiska śmieci (wojskowe jak i cywilne),będe zobowiązany za takie informacje .Czekam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat nic nie wykopałem ale znam ludzi z miejscowosci Pustkow (był tam poligo SS oraz obóz koncentracyjny)gdze w starych dołkach gdze ludze wzucali śmiecie znajdowano całkiem fajne blaszki Waffen SS oraz pagon SS wiec uwazam ze warto szukać w takich miejscach !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pewnie ze warto szukać w takich miejscach. Niedaleko mojej miejscowośći był obóz RAD-u i wiadomo był i śmietnik, a w nim kupa" fajnych fantów, chociaz już prędzej był rozpokany. Trafiały sie tam blaszki, butelki po piwie, porcelanowe kapsle, łuseczki, guziki, monetki i ogrom porcelany wszelakiego rodzaju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie