Skocz do zawartości

guzik military equipment"


milbas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam znalazłem ostatnio guiczek z napisem military equipment". Byłem przekonany, że to jakiś współczesny guziczek, ale dziś na Allegro znalazłem gościa, który za 6 takowych chce 35 PLN. Cena mi dała do myślenia. Prosze więc o informację, co to za guzik, kto go używał, kiedy, gdzie itd, itp.

Z góry dziękuję i pozdrawiam
MILBAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to guzik francuski,popularny kalesoniak,okres najprawdopodobniej II wojna światowa,wykonany z cynku-były rówinież z aluminium.
a co do gościa z allegro, to on powinien przemyśleć tą aukcje-myślę ze cena 3,5 PLN-ów była by odpowiednia.
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile były takowe w użyciu w czasie I wojny światowej to sprawa jest prosta.Polska armia używała francuskich I-szo wojennych mundurów.natomiast w czasie II w.ś. spora ilość francuskich jeńców wojennych została osadzona w stalagach i offlagach na terenie Polski, a francuzi mając renomę wykształconych i pracowitych chetnie byli zatrudniani w różnych fabrykach i jak to było w przypadku mojego miasta mieli swobodę poruszania się(!!!)zatem pewnie w czasie jakiegoś spaceru Jean lub Pierre zgubił jeden ze swoich guzików.
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 years later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie