Skocz do zawartości
  • 0

identyfikacja znalezisk z epoki napoleonskiej..


hawk21

Pytanie

Witam
ponownie mam prosbe o pomoc w identyfikacji kilku znalezisk z epoki napoleonskiej ( jak sadze) na poczatku jakis dziwny hak, ładnie wykonany z brazu lub mosiadzu..nie mam pojecia do czego słuzyl.Wydaje mi sie ze moze pochodzic z tej epoki, znaleziony faktycznie na terenie bitwy z 1813 roku..długosc ok 12 cm.
Prosze o pomoc w identyfikacji tego znaleziska.W poprzednim watku nikt nie odpowiedzial wiec ponawiam swoja prosbe.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

mozliwe..ale mialem dokladna kopie takiej czapki z tego okresu
i bylo to cos bardzo podobnego..ta blaszka to moga byc moim zdaniem te łuski co przychdzily do paska skórzanego podtrzymujacego czapke pod broda..ale to teoria..faktem jest ze obok był cynowy guzik na pewno napoleonski, wiec jakos to uwiarygadnia pochodzenie..:)
Pzdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
ponownie mam prosbe o pomoc w identyfikacji kilku znalezisk z epoki napoleonskiej ( jak sadze) na poczatku jakis dziwny hak, ładnie wykonany z brazu lub mosiadzu..nie mam pojecia do czego słuzyl.Wydaje mi sie ze moze pochodzic z tej epoki, znaleziony faktycznie na terenie bitwy z 1813 roku..długosc ok 12 cm.
Prosze o pomoc w identyfikacji tego znaleziska.W poprzednim watku nikt nie odpowiedzial wiec ponawiam swoja prosbe.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie