Jump to content
  • 0

identyfikacja znalezisk z epoki napoleonskiej..

hawk21

Question

Witam
ponownie mam prosbe o pomoc w identyfikacji kilku znalezisk z epoki napoleonskiej ( jak sadze) na poczatku jakis dziwny hak, ładnie wykonany z brazu lub mosiadzu..nie mam pojecia do czego słuzyl.Wydaje mi sie ze moze pochodzic z tej epoki, znaleziony faktycznie na terenie bitwy z 1813 roku..długosc ok 12 cm.
Prosze o pomoc w identyfikacji tego znaleziska.W poprzednim watku nikt nie odpowiedzial wiec ponawiam swoja prosbe.
Pozdrawiam

8 answers to this question

Recommended Posts

mozliwe..ale mialem dokladna kopie takiej czapki z tego okresu
i bylo to cos bardzo podobnego..ta blaszka to moga byc moim zdaniem te łuski co przychdzily do paska skórzanego podtrzymujacego czapke pod broda..ale to teoria..faktem jest ze obok był cynowy guzik na pewno napoleonski, wiec jakos to uwiarygadnia pochodzenie..:)
Pzdr.

Witam
ponownie mam prosbe o pomoc w identyfikacji kilku znalezisk z epoki napoleonskiej ( jak sadze) na poczatku jakis dziwny hak, ładnie wykonany z brazu lub mosiadzu..nie mam pojecia do czego słuzyl.Wydaje mi sie ze moze pochodzic z tej epoki, znaleziony faktycznie na terenie bitwy z 1813 roku..długosc ok 12 cm.
Prosze o pomoc w identyfikacji tego znaleziska.W poprzednim watku nikt nie odpowiedzial wiec ponawiam swoja prosbe.
Pozdrawiam

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...

Important Information