Skocz do zawartości

Hełmy włoskie-pytanie


Gość macek

Rekomendowane odpowiedzi

Moje pytanie dotyczy włoskich hełmów M 33.

Ponieważ hełmy te używane były w czasie II wojny światowej jak też po wojnie (nie wiem czy nie są przypadkiem używane jeszcze dzisiaj) to ciekaw jestem czy są jakieś szczegóły konstrukcyjne bądź np. sygnatury pozwalające odróżnić egzemplarze wojenne (bądź przedwojenne) od współczesnych (znaczy powojennych).

Za pomoc z góry dziękuję

pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Szczegółów za wiele nie ma. Najważniejsza jest farba.Wojenna jest c. zielona lub szarozielona(zależy czy początek wojny, czy koniec), powojenna przypomina trochę ruską. Po drugie podpinka. Najczęściej była stosowana ze skóry(czarnej-MVSN i szarozielonej-armia),po wojnie skóra i parciane. Bardzo często po wojnie używano hełmów wojennych, czasem przemalowanych. Jeśli Hełm jest w stanie magazynowym na wyściółce ma godło faszystowskich Włoch.
Na allegro gościu ma taki jasno zielony hełm- właśnie on jest powojenny(farba).Zobaczcie na: http://members.aol.com/_ht_a/jsb715/faqs.html
Pozdro. Jakby co to napisz na mejla a postaram się odpowiedzieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za informacje.

Nawiasem mówiąc sprawa ta zaciekawiła mnie z tego powodu, że właśnie na Allegro zlokalizowałem dwa egzemplarze włoskich hełmów M 33. Ich wyposażenie wewnętrzne zgadza sie z opisem fasunku hełmów z lat przedwojennych, ale ta farba...

pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie