Skocz do zawartości

wymiary frasunków


radwan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Czy posiada ,może szablony do odrysowania kształtu frasunku do hełmu niemieckiego m35 ,albo 40 ,lub 42 (wystarczy mi jeden listek frasunku)
Poszukuję też wymiarów (najlpiej w szablonie) do polskiej 31
Będę wdzięczny za wszelka pomoc...
Może jest to gdzes w necie???
Ja nie znalazłem... :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic konkretnego poza ofertami kupna gotowych rekonstrukcji zza oceanu za gruby $$$ nie znalazłem :(
Pozatym na hasło linner wyrzuca 5 mln linków więc przeszukanie takiej ilości przy średniej znajomości angielskiego jest niewykonalne...
Optował bym za tym ,żeby jakiś litościwy forumowicz odrysował fragment swojego frasunku (jedną falkę) i zamieścił w temacie z podaniem warzniejszych wymiarów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radwan,nie możesz też tak stawiać sprawy gdyż każdy rozmiar fasunku miał inne wymiary i nawet jeśli ktoś go zmierzy i Ci prześle to może on się ie zgadzać z rozmiarem Twojego hełmu.
Ja proponowałbym Ci wymiary ściągnąć z polskiej 50-tki lub z fasunku czecha(jeśli takowy posiadasz).Oba były,moim zdaniem,zbliżone do fasunku niemieckiego.
Natomiast jeśli chodzi o 31,to można ściągnąć wymiary ze strażaka powojennego lecz fasunek on ma z dermy(nie ze skóry jak przedwojenne hełmy),gdyż kształtem i wymiarami nie różniły się.Nawet poduszeczki wewnętrzne posiadały.
Pozdrawiam.
Paweł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ,że jest to zależne od rozmiaru hełmu ,ale chyba kształt i wymiar fragmentu (jednego listka) pozostawał taki sam. Jak zwiększał się obwód to poprostu dodawano na długości ,a kształt fali się nie zmnieniał i o to mi chodzi...
Co do polskiej 31 to czy w hełmie OPL wz 35 jest dokładnie taki sam środek??

pozdrawiam
radwan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno skoro jestem już przy frasunku :)
Przydałyby się też średnice nitów zewnetrznych oraz ich grubość. Nie mam skąd zmierzyć ,a zapłacić 20 złotych za kopie to dla mnie przesada... szczególnie że hełmy mam 4 :) i żaden nie ma środka
pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radwan,pisałem żebyś wziął rozmiary z polskiej 50-tki,jest prawie identyczny.A jeśli chodzi o wymiary listków to nie były one takie same we wszystkich rozmiarach.Wszystkie hełmy bojowe miały 8 listków(chociaż spotkałem się też z 9 listkami) więc i ich rozmiary musiały się zmieniać.Także jeśli weźmiesz rozmiar ze zbyt małego rozmiaru, to może on Ci nie pasować w danym rozmiarze hełmu.
Pozdrawiam.
P.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

No mi właśnie chodziło o te prawie...
Ok zostawiam juz temet frasnków bo widzę ,że nic nie wskóram
Może ktoś jednak pomoże w sprawie nitów.
Potrzebuję średnicy i grubości (listki i podkładki nieistotne)

pozdrawiam
radwan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie