Skocz do zawartości

pare pytan o hs3


Gość pawel

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki za poprzednie informacje o HS3-ALE CHCIALBYM DOWIEDZIEC SIE JESZCZE :CZY TO PRAWDA ZE TRZEBA GO CO CHWILE DOSTRAJAC ZWLASZCZA GDY SĄDE ODERWIE SIE OD POLOZENIA W KTORYM USTAWIANY BYŁ GRUNT????....a takze chciałbym wiedziec jak pracuje sie na cewce 30cm(chyba 30cm!!) bez dyskryminacji,bo zewzględu na to zei zalezy nam głownie na duzym zasięgu w poprzednim wykrywaczu nie kozystalem z dyskryminacji i w smętku (o ile go kupie)tez bym kopał raczej bez tej funkcji(głownie kopie militaria)na ogół ciekawe fanty leżaly głebiej a dyskryminacja zmniejsza zasięg.A jesli mozecie podajcie mi jakies testy wykrywacza ale takie z własnego doswiadczenia(co i na jakiej głebokosci udało się wam wykopac)..chyba narazie to wszystko z góry dziękuje!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że przez ostatnie 2 lata pracowałem ze Smętkiem. Z tym ciągłym dostrajaniem do gruntu to jakieś nieporozumienie. Owszem, od czasu do czasu trzeba nacisnąć przycisk w rękojeści i to tyle. Strojenie podstawowe wykonywałem ze 2-3 razy podczas całej wyprawy i wcale nie jest ono skomplikowane. Według mojego rozeznania, to akurat w tym wykrywaczu dyskryminacja tylko nieznacznie zmniejsza zasięg a warto z niej korzystać.
Osobiście często chodziłem po okopach i miałem niezłe trafienia (hełmy, puszki od masek i takie tam...) Hełm na 1 m z sondą 25 cm, kule armatnie 3 i 4-funtowe na 30-40 cm na terenie bagiennym znajdywałem bez większych problemów. Kłopoty pojawiają się przy bardzo drobnym kolorze typu małe monetki - nie jest to wymarzony sprzęt na tego typu poszukiwania, chociaż znalazłem ich trochę.
Sonda 37cm (miałem też taką) zwiększa zasięg o 25-30%. Jesli korzystać będziesz ze słuchawek to komplet 6 baterii R14 powiniem wystarczyć na wiele wypraw (minimum pół sezonu).
Ogólnie to bardzo dobry sprzęt na militaria.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie