Skocz do zawartości

gdzie etyka kolekcjonerska!


Paulus22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dziś na allegro zauważyłem następującą rzecz:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=47361431
+ pozostałe aukcje, jakby je złożyć do kupy to piękny mauser, a tak został rozebrany na cześci (bo uważam że pochodza one z jednej sztuki) z których każda jest handlowana osobno, nawet okucia od kolby osobno... czyli maksimum zysku i złoty interes, ale czy w tym wszystkim o to chodzi? strach patrzeć na takie rzeczy. Apeluję nie kupować!!
.pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Kto czemu hołduje to akurat jego sprawa, a że żyjemy w wolnym kraju to dlaczego ktoś miałby nie kupować skoro go na to stać? Zupełnie nie rozumiem... Poza tym jest duzo więcej takich aukcji i chętni są.
Czy kłóci się to z tzw. etyką kolekcjonerską to kwestia dyskusyjna, ale skąd wiadomo, że sprzedający jest kolekcjonerem?? Może miał całość i postanowił sprzedać na części bo interesują go właśnie wyłącznie pieniądze?
Jego sprawa.
Jadzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komplet nie komplet jego MAUSER-JEGO SPRAWA...dla mnie niemieckiego mausera to moze nawet sprzedawac w kawalkach po 4 gramy...oby chetni byli...gorzej jak bym zobaczyl pocieteo np.URa...wtedy goscia do sadu ;).Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jego mauser jego sprawa... to dlaczego na wycięcie drzewa powiedzmy 60 letniego na własnej działce potrzebuję POZWOLENIA?? przecież moja ziemia moja sprawa nie?! Posiadaniu jakiejś rzeczy nie przysługuje prawo do jej niszczenia zwłaszcza takiej o znaczeniu historycznym. Przykro patrzeć na wasze wypowiedzi, ale róbta co chceta" ja swoje zdanie już wypowiedziałem.
.pozdrowienia dla wszystkich podobnego zdania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz Paulus ale nie rozumiem Twojego oburzenia.Masz kasę?Kup i złóż w całość.Nie chcesz kupować?No to o co chodzi.Czyżby o to że wolałbys aby gozdek sprzedał Tobie całość za 1 zł?To raczej nierealne.Kazdy ma prawo sprzedawac to co chce jak chce i za ile chce.No i jeszcze gdybyś był uprzejmy wyjaśnic co tak naprawdę gozdek zniszczył.Chyba jedynie ten kurz który osadził się kiedyś na śrubkach.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, ze na czesci to jego sprawa i nic nikomu do tego - wolne kraje, zarowno Polska jak i Niemcy, skad pochodzi sprzedajacy. A swoja droga obserwuje juz jego aukcje od jakiegos czasu i musze przyznac, ze czesto ma bardzo ciekawe fanty - warto do niego od czasu do czasu zagladac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie