Skocz do zawartości

Kleszcze 2005 !!!!!!!!!!!!


janushew

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 73
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Ludzie, nie dajcie się zwariować!!!
Kleszcze są i będą, a my musimy z nimi żyć. Ja codziennie narażona jestem na obcowanie z nimi(ryzyko zawodowe), powiem więcej, nawet stwierdzono u mnie boreliozę. Ale nie panikuję z tego powodu, są na to leki, oczywiście aby zaleczyć, bo wyleczyć tego się nie da. Co więcej, na boreliozę nie ma szczepionki, można się tylko (czy aż) zaszczepić na wypadek zapalenia opon mózgowych, co polecam.
A co do środków i przereklamowanych preparatów przeciwko tym zarazom (wszystkie już chyba przetestowałam), to nie dajcie się nabrać, za przeproszeniem są gówno warte. Rządny krwi pan kleszcz dorwie Was wszędzie, czy to Mazury czy góry.
Pozdrawiam kleszczofobów!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i stało się ... kleszcze wczepił się pieskowi w dosć intymne miejsce. Dziś rano spostrzegłem dopiero insekta. Był wielkości paznokcia - już nachlany....
zrobił się psiakowi obrzęk ale innych efektów nie widać. Chyba ,że kleszcze przenoszą też wściekliznę - bo szlał dzisiaj w lesie więcej niż zwykle ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam! Piorek! - kleszcze należy wyciągać najwyżej w ilości 10 dziennie- jak wyciąga się po 30 dziennie to tak można skończyć.
Kasika! Zabezpieczenie i przezorność nigdy nie zaszkodziły w życiu, to tak ogólnie też ... :). pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomialem dodac ze na moim terenie wystepuja kleszcze chyba w trzech gatunkach, roznia sie wielkoscia i kolorami. Sa:
- czarne, najmniejsze i one najglebiej sie wgryzaja i bardzo trudno jest je usunac.
- brazowoczarne, sredniaki wystepuja najczesciej.
- oliwkowoszare, najwieksze, porzadnie opite dochodza do rozmiarow dorodnych mirabelek, najlatwiej je usunac.
A jak to wyglada w innych rejonach Polski? Tez taka obfitosc czy tylko pod Warszawa jest tego tyle?
Pozdrawiam
Piorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz jakas paranoja z tymi kleszczami.Są wszędzie :((((
Pies mojego brata złapał kleszcza w środku Lublina.I to nie ganiał po krzakach tylko na spacerze jak był na smyczy.
Piorek co do rodzaji kleszczy to w lubelskim takie same :)
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie