Skocz do zawartości

Swastyka w MRU


Gość Sabat

Rekomendowane odpowiedzi

Moze kogos zainteresuje moje znalezisko, a mianowicie swastyka na jednym z panzerwerkow (chyba tak sie to pisze;) wykonana z lusek wmurowanych w zelbeton. Pod swastyka bylo juesze zrobione z lusek HI". Jak znajde foto to pokaze. Moze ktos widzial to takze? Rok po znalezieniu wrocilem w to miejsce ale cala swastyka zostala przez kogos odkuta (zostala tylko dziura). Bylo to ok. 2-3 lata temu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Podejrzewam ,że chodzi o tę swastykę zrobioną z mauserowskich łusek na betonowym stanowisku na działo p.panc koło obiektu 743(517).Niestety łuski te już kilka tygodni po ich odsłonieciu zostały wyszarpane przez jakiegoś kolekcjonera" i nie zdążyłem tej swastyki sfotografować.Dlatego dobrze by było Sabat ,żebyś zamieścił to zdjęcie.Zdjęcie obok przedstawia stan obecny :(.Przy okazji-może ktoś zauważył na innych obiektach MRU jakieś napisy lub znaki pozostawione przez budowniczych (n.p.na kilku obiektach Wału Pomorskiego są nazwy obiektów,hasła propagandowe ,również metrowa swastyka na stropie bunkra).Na MRU jak na razie znalazłem znaki napisane na mokrym betonie na stropie wysadzonego Pz.W.722.Pozdrawiam,Grzebiuszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
jak sie przypatrzycie dobrze to pod mostem kolejowym obok schilla na cegłach są podpisy wykonawcow. szkoda ze miejscowy element zaczyna smarowac na tym graffiti.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, również widziałem tą kompozycję" z łusek na PAK-standzie niestety nie pamiętam jaki numer. Czt była to orginalna dekoracja z czasów WWII czy też komuś się póżniej nudziło? Zmartwiło mnie, że jakiś explorator" wykuł ją ... Mam z nią zdjęcie nawet :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MRUczek ,jak możesz, to wrzuć to zdjęcie tutaj ,zrobimy małą galerię :).Odnośnie symboli i napisów na MRU to na zdjęciu obok jest napis na Pz.W.722 o którym wspominałem wyżej.Odczytałem to jako: cooker T&MR.S " A może ktoś dopatrzy się innych liter lub wie co to może znaczyć.Z bunkrowym pozdrowieniem Krzysztof MRUwka - Grzebiuszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie