Jump to content
  • 0

co to?


okejos

Question

zostało to znalezione na pobojowisku września 39 są to wa elementy nie odłamane sygnowane literami w kółkach. a z drugiej strony na jednym 30 na drugim 40, ktoś mi zasugerował że to uchwytu na amo do boforsa. co wy na to?

Link to comment
Share on other sites

9 answers to this question

Recommended Posts

Witam,
Nie bardzo mogę się zorientować w wielkości tych połówek otworów, ale ja bym obstawiał coś w rodzaju podkładki dystansowej pod układ dwóch gażników, podobne elementy są montowane w silnikach celem powiększenia wielkości gardzieli ( na wymiarze wysokości), jednak nie bardzo wyobrażam sobie szczelność takiej podkładki składającej się z połówek i w dodatku będącej odlewem.
To na tyle co mi się skojarzyło.

Pozdrawiam PATRON
Link to comment
Share on other sites

To są magazynki od węgierskiego działka kalibru cos około 40 mm (tak jakiś odpowiednik lub klon boforsa 40mm). Przyciski zakończone haczykiem służyły do zaczepienia za kryzę łuski. Łuska była też podobna jak w boforsie. Jak poszukasz to na aluminium powienieneś znaleźć bicie w kształcie korony św. Stefana.
pozdro
Link to comment
Share on other sites

dzięki. znalezienie tego na pobojowisku z 39 niczego nie oznacza, chyba że mogło być uzywane podobne (takie same) przez polaków w boforsach.
Link to comment
Share on other sites

To jest raczej właśnie magazynek do polskiego Boforsa, który nie miał prawa się niczym (poza oznaczeniami producenta) różnić od węgierskiego. Bo po pierwsze licencja, a pod drugie działa te były przedmiotem intratnego eksportu tak z Polski jak i Węgier do odbiorców w całej Europie.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information