Skocz do zawartości
  • 0

co to?


okejos

Pytanie

zostało to znalezione na pobojowisku września 39 są to wa elementy nie odłamane sygnowane literami w kółkach. a z drugiej strony na jednym 30 na drugim 40, ktoś mi zasugerował że to uchwytu na amo do boforsa. co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Nie bardzo mogę się zorientować w wielkości tych połówek otworów, ale ja bym obstawiał coś w rodzaju podkładki dystansowej pod układ dwóch gażników, podobne elementy są montowane w silnikach celem powiększenia wielkości gardzieli ( na wymiarze wysokości), jednak nie bardzo wyobrażam sobie szczelność takiej podkładki składającej się z połówek i w dodatku będącej odlewem.
To na tyle co mi się skojarzyło.

Pozdrawiam PATRON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są magazynki od węgierskiego działka kalibru cos około 40 mm (tak jakiś odpowiednik lub klon boforsa 40mm). Przyciski zakończone haczykiem służyły do zaczepienia za kryzę łuski. Łuska była też podobna jak w boforsie. Jak poszukasz to na aluminium powienieneś znaleźć bicie w kształcie korony św. Stefana.
pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki. znalezienie tego na pobojowisku z 39 niczego nie oznacza, chyba że mogło być uzywane podobne (takie same) przez polaków w boforsach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest raczej właśnie magazynek do polskiego Boforsa, który nie miał prawa się niczym (poza oznaczeniami producenta) różnić od węgierskiego. Bo po pierwsze licencja, a pod drugie działa te były przedmiotem intratnego eksportu tak z Polski jak i Węgier do odbiorców w całej Europie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie