Skocz do zawartości

Dzisiaj (wtorek) film w tv Ostatnia bitwa".


marekl

Rekomendowane odpowiedzi

http://film.onet.pl/0,0,1067728,wiadomosci.html
----------------
Wiadomości

Polski aktor gra Hitlera w niemieckim filmie
(PAP, Gal/14 marca 2005 10:50)

Polski aktor Aleksander Polek gra rolę Adolfa Hitlera w najnowszym filmie Hansa-Christopha Blumenberga o upadku Trzeciej Rzeszy pt. Ostatnia bitwa".

To dramat dokumentalny, zawiera zarówno zdjęcia dokumentalne, jak i ujęcia nakręcone specjalnie dla potrzeb filmu. Drugi program telewizji publicznej ZDF pokaże film we wtorek (20:15).

Jeżeli Polak gra Hitlera, a Anglik jest naszym ekspertem ds. wehrmachtu i niemieckiego uzbrojenia, to mam wrażenie, że druga wojna światowa naprawdę skończyła się" - powiedział Blumenberg w poniedziałek w porannej audycji ZDF Morgenmagazin".

Reżyser dodał, że polski aktor nie zna niemieckiego, jednak mimo to wspaniale" odgrywa Hitlera, naśladując jego ruchy i sposób zachowania.

W naszym filmie Hitler jest fantomem na drugim planie, ponieważ uważamy, że w tym czasie nie był już ważną postacią" - podkreślił Blumenberg. Film poświęcony jest głównie losom ludności cywilnej w oblężonym Berlinie w ostatnich 13 dniach przed kapitulacją 2 maja 1945 roku.

Prace nad filmem trwały dwa lata. Realizatorzy nagrali 130 godzin wywiadów ze świadkami wydarzeń. Dotarli także do nieznanych dotychczas materiałów rosyjskich.
-----------
A tu niemiecki link:
http://www.zdf.de/ZDFde/tv_tipp/0,2230,662996,00.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem. Coś w stylu Wołoszańskiego tylko z większym rozmachem zrobione. Jako dokument dobry - myślę że dość obiektywnie przedstawiono Rosjan. Z jednej strony Uzbek gwałci pod rząd dwie Niemki w piwnicy, a z drugiej rozdawanie chleba na ulicach i próby budowania nowych Niemiec z socjalistycznymi aktywistami co wyszli z podziemia.
Film ogólnie dobry.

Pozdrawiam - kocur !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie