Skocz do zawartości

urugwaj


Rekomendowane odpowiedzi

Kuba - są jeszcze z 39 i 39 r. ale z tego co widać to skrajnie rzadkie. Ja na żywca nie widziałem nic innego niż 37 rok. Podobno jest jeszcze partia bez bic na denku - jedna z pierwszych ,no ale to tez rarytas :)

pzdr

bjar_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem jakieś cztery latatemu w prywatnym muzeum w Witnicy, założonym przez weerana walk II w.ś. Razem ze mną było dwoch kolegów z Niemiec, którym tłumaczyłem co to jest Ur. Starszy pan słysząc naszą rozmowę wtrącił się i powiedział:
polnische sche...". Twierdził, że pocisk z kb ledwie farbę na pancerzu rysował.

Swoją drogą zastanawiam się czy ten pan jeszcze żyje, bo ostatnio doszły mnie słuchy o jego śmierci i o niszczeniu kolekcji przez synów -alkoholików.Czy ktoś wie coś na ten temat?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega źle zrozumiał.To ten pan z muzeum tak stwierdził.
Faktem jest,że kb Ur i Tygrys miały małą szansę się spotkać...
Pozdrawiam.

Ps. Na podanej stronie nie jest wymieniony Ur z muzeum w Kołobrzegu, a takowy tam też się znajduje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barteks - nie kopię ,bo nie ma jak! Pokrywa śnieżna u mnie ma jakieś 40 cm! Ale od 3 dni jest odwilż (na szczęście) ,więc pewnie niedługo wybędę w lasy. A obiecuję ,że na wiosnę i w lecie dobre fanty będziemy trzepać :)

pzdr

bjar_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie