Skocz do zawartości
  • 0

Puszeczki


vonadamski

Pytanie

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Rekomendowane odpowiedzi

a ja tutaj http://homepage.ntlworld.com/r.wells2/Dioramas/Tank23_Maxi.jpg znalazlem mozliwe jedne zastosowanie tej duzej puszki, oczywiscie jezeli mozna sie kierowac modelami
ale fajnie by bylo, gdyby to byla pucha od pocisku z jagdtigera :DD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem kiedyś podobną puszkę jak ta długa. Długość mojej to trochę powyżej metra (1.1-1.2 m), ale na targach staroci widywałem krótsze. Próbowałem przypasować do niej łuskę od kwk40 ale puszka jest za wąska, a poza tym chyba za długa. Niestety na mojej nie ma żadnych napisów.
pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Jotesa
Mówąc szczerze nie wiem jak wyglądały różnice w wymiarach amunicji do niemieckich 75mm. Jednak na jednym zdjęć w Stug w akcji" jest pokazane ładowanie amunicji do krótkolufowego stug-a - właśnie z tych prosokątnych pojemników na 2 szt każdy. A że sa od 75 mm, to potwierdzają napisy (a właściwie ich resztki) na 2 takich pojemnikach jakie mam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumple trafili takie puszki (chodzi o tą długą)na stanowiskach niemieckich dział plot. Miały długość gdzieś 1,2m, a obok były łuski do 88-ki.
Przy okazji małe pytanko trafiłem podobną puszkę długość 1,5-2m- w tej chwili dokłądnie nie pamiętam, zdjęcie mam ale kiepskie. Pod klapką miała nakrętkę z łańcuszkiem, a z boku wystawał na 2-3cm pręt metalowy o grubości gdzieś 5mm. Ktoś wie może co to jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panów.Tak się składa iż posiadam taką puszeczke we własnych zbiorach i identyfikacje ułtwiły mi napisy(chodzi o tą najdłuższą)moj sztuka jest w idealnym stanie i pochodzi od działa PAK-36,7.62cm,Patr.7.5cm.Takie są bynajmniej napisy a to oczymś świadczy i jest najlepszym dowodem.Tym bardziej iż odnalazłem ją razem z łuską i podkładkami.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji pozwolę sobie zauważyć, że puszka Volfa jest swoistym kuriozum, bo pochodzi od niemieckiej amunicji kalibru 7,62 produkowanej do radzieckiej armaty. Naboje te miały taką samą łuskę jak naboje 7,5 cm do armaty Pak 40 w związku z czym konieczne było rozwiercenie komory w zdobycznach armatach radzieckich (łuska niemiecka miała wiekszą średnicę niż radziecka).

Na koniec, żeby było ciekawiej niszczyciele czołgow Marder wyposażone w tę armatę były produkowane w Ursusie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokopałem się do paru rzeczy. Dotyczą puszki Frozzera z napisem 10 cm (...)
AZ 23 to niemiecki zapalnik uderzeniowy (Aufschlag Zünder) używany do wielu typów amunicji. Skróty obok oznaczają
(0,15) zapalnik ze zwłoką 0,15 s
Pr-Pressstoff, czyli materiał będący czymś w rodzaju prasowanej tektury (oszczędność metalu przy produkcji)
Pozdrawiam
Ges
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie