Skocz do zawartości

Sprzęt GPS


wykrywacz

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Forumowicze,
Jestem zupełnie zielony" jeśli chodzi o sprzęt GPS. Moja prośba: czy ktoś z Was mógłby podać mi namiary na strony internetowe, na których przystępnie wytłumaczone są zasady działania, możliwości dopasowywania sprzętu do polskich warunków tj. map naszych terenów (zdaję sobie sprawę, że nie wyrażam się fachowo), czy wreszcie ofert sprzedaży.
(Odnalezione przeze mnie strony producentów i dealerów nie satysfakcjonują mnie - szczegóły techniczne dla osoby zapoznającej się z problelmem raczej nie zachęcają do zagłębiania się w temat).
Jeżeli namiary miałbyby mieć charakter komercyjny (tzn. reklamy) - nie chciałbym łamać zasad Regulaminu Forum, informacje proszę przesyłać na maila.
Dzięki
Gruby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ho ho, temat rzeka. Miałem ten sam problem szukając informacji na ten temat pod kątem zastosowania sprzętu w rajdach off-road. Genialnym źródłem informacji jest grupa dyskusyjna pl.rec.gps, możesz swobodnie przejrzeć ją przez Google. Ze względu na możliwości i dostępność, jak i politykę gwarancyjną w rachube wchodzą urządzenia firmy G. :) (to tak na wszelki wypadek nie podaję pełnej nazwy :) ) Szczególnie model GPSMAP 76S, jest godny polecenia ale cena około 2000 zł. Jeszcze raz polecam tę grupę dyskusyjną, znajdziesz tam też wszelkie informacje o projekcie UMP, wgrywaniu i tworzeniu samodzielnie map, całej terminologii, ofertach sprzętu, możliwościach prywatnego importu i całej reszcie.
GPS to generalnie sprzęt szczególnie przydatny w poszukiwaniach, niestety ze względu na cenę mało dostepny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo wszyscy uczestnicy listy dysk. o GPS mają niezłą zabawę - Geocaching. Zabawa polega na tym że po Polsce krąży skrzyneczka z gadżetami w środku, mogą to być CD, bezalkoholowe, skarpetki (nowe) cokolwiek co może się przydać. Pierwsza osoba zakopuje to lub ukrywa gdziekolwiek, przeważnie w lesie a następnie podaje na forum współrzędne położenia skrzyneczki wraz ze wskazówkami. No i zaczyna sie wyścig, ludziska wpisują pozycje do GPS i do lasu. Osoba która odnajdzie skrzyneczkę, na miejscu ją otwiera i fotografuje miejsce lub siebie jak ma taką wizję aparatem foto który jest jako stałe" wyposażenie skrzyneczki. (Co jakiś czas klisza w aparaciku jest podmieniana i tworzy się z tego galerie.) Potem zabiera co chce ze środka i wkłada również parę gadżetów, po czy w sobie znanym miejscu zakopuje lub ukrywa. Oczywiście nie w tym samym miejscu. Następnie podaje na forum pozycje i tak w kółko.

Może byśmy odpowiednio zmodyfikowali i przenieśli tę zabawę na nasz grunt"? Można to umieszczać w miejscach których odnalezienie wymagałoby pogrzebania trochę w historii, np. w miejscu jakiejś potyczki z danego roku i odobne zagadki. I wybiega się człowiek, i wiedzę poszerzy.
Może by tak coś na wiosnę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ponad roku posiadam Garmin E-trex, najtanszy sprzet tej firmy. Kosztowal cos okolo 650 PLN i mysle ze bylo warto. Generalnie sprzet GPS mozna podzielic na dwa rodzaje:
1. bez mozliwosci wyswietlania map
2. z mapami
Zasada dzialania zawsze jest taka sama, maxymalna dokladnosc praktycznie tez.
Wady tanich GPSow:
-zwykle mala (wewnetrzna) antena, pojawiaja sie problemy w gestym lesie i/lub przy duzym zachmurzeniu
-brak mapy
-male rozmiary pamieci (chociaz mnie specjalnie to nie przeszkadza- 500 waypointow wystarczy)
-brak wewnetrznego kompasu (zeby taki GPS sie zorientowal gdzie jest polnoc, trzeba sie z nim przemiescic, czasem kilka metrow)

Tak ze jesli moge cos zasugerowac, to najlepiej kupic najdrozszy, z zewnetrzna antena, softem do map itp :), ale jezeli kogos nie stac, to wystarczy jakikolwiek GPS renomowanej firmy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie