Skocz do zawartości
  • 0

Amerykański wykopek z Festung Breslau


and_andrzej

Pytanie

Nie mam pojecia co to jest. Jest metalowe, ma średnice ok 95 mm, napis dookoła The Cincinnati Milling Machine Co, Cincinnati, O, U.S.A.", w środku trzy regularne otwory+ jeden środkowy większy - być może po mocowaniu jakiegoś pokrętła, no i dwie wg. mnie przestrzeliny średnicy ok 8 mm. Z napisu dookoła wynika ze jest to element z jakiegoś urządzenia młyńskiego...ale.. być moze w czasie II WŚ ta firma produkowała coś na potrzeby wojska ... I skąd to sie wzięło we Wrocławiu ? ... teorię mam lekko fantastyczną ale może to fragment czegoś lotniczego ? Co o tym sądzicie ?
..aha.. wykopek z górki mikołajskiej we wrocku :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam pojecia co to jest. Jest metalowe, ma średnice ok 95 mm, napis dookoła The Cincinnati Milling Machine Co, Cincinnati, O, U.S.A.", w środku trzy regularne otwory+ jeden środkowy większy - być może po mocowaniu jakiegoś pokrętła, no i dwie wg. mnie przestrzeliny średnicy ok 8 mm. Z napisu dookoła wynika ze jest to element z jakiegoś urządzenia młyńskiego...ale.. być moze w czasie II WŚ ta firma produkowała coś na potrzeby wojska ... I skąd to sie wzięło we Wrocławiu ? ... teorię mam lekko fantastyczną ale może to fragment czegoś lotniczego ? Co o tym sądzicie ?
..aha.. wykopek z górki mikołajskiej we wrocku :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ty na wysypisku kopiesz koparką ?
Wzgórze Mikołajskie to wysypisko gruzu ze zniszczonego
Wrocławia , o ile to firma produkujaca częci dla przemysłu młunarskiego i to z USA to to coś moze być przedwojenne.
Pzdr Jack61
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziury po kulach mogły powstać w trakcie działań wojennych na terenie Wrocka / moze wojacy z za wschodniej granicy toczyli jakies walik na terenie np młyna /
Co do grzebania ręcami to wspominam czsy grzebania gołymi ręcami na wysypisku gruzu przy ul. Skarbowców / obecny teren zapomnianego stadionu Śląska. / Lalka Prusa była tez tam kręcona/ wychodziły niezłe drobiazgi !
Pzdr Jack 61
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na Skarbowców grzebałem tak jakieś 10 lat temu.. rzeczywiscie fajnie tam wtedy było. I jak budowali na lotnisku na Gadowie bloki - tez tam było nieźle ;)
A podobno kiedys czyścili fose we Wrocu...jakieś 25 lat temu. Ktoś mi mowił ze stosy zardzewiałych mp40 lezały na brzegu. eh.. to były czasy ;)
btw.. wysłałem maila do ciebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie