Skocz do zawartości
  • 0

Czy to jest odznaka 21 Muromskiego Pułku Piechoty ?


Junk

Pytanie

Witam,
Nie jestem w 100% pewien co do prawidłowej identyfikacji. Lata wskazują na ten pułk carski, stacjonował on w Polsce. Czy ktoś może potwierdzić identyfikację?

Dziękuję

Junk dla przyjaciół i poszukiwaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki uprzejmości i wiedzy właściciela powyższych linków sprawa się wyjaśniła.

Jest to odznaka 4-go pułku dragonów oczywiście z okresu I wojny światowej.

Dziękuję

Junk dla przyjaciół i poszukiwaczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lata się zgadzają, ale z opisu odznaki wynika, że wersja dla szeregowych była tak sama jak dla oficerów, tyle że brązowa i bez emalii. Wersja zaś oficerska wyglądał tak:

Pod koroną książecą (inna niż ta na prezentowanym zdjęciu) znajdował się herb muromskiego pułku - na tle nieba i ceglanym murze ręka wychodząca z obłoku - tego herbu tu brak. Poza tym, oprócz dat odznaka ta miał po lewej stronie napis na wstędze Pułk Grenadierów Enzberga 1708", po prawej zaś napis na wstędze 21 Muromski pułk piechoty 1908". Odznakę te ustanowiono 6 sierpnia 1908 r., dzień ten był też świętem pułkowym. Zdjęcie tej odznaki jest w książce Przedmoście Różan". Pułk stacjonował w Polsce w latach 1843-1856 i 1860-1914
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salve,

Poniewaz zdjecie jest (no moze w dostepnym mi komputerze) slabe, wiec moge tylko potwierdzic przedmowce (forteca). Jakkoliwek prosze zwrocic sie do autora www.phg.rozan.pl - p. mgra inz. Wieslawa Laskarzewskiego.
Podobno on ma takowa odznake, jako, ze jest zywo zainteresowany w odrestaurowaniem starego carskiego fortu, w ktorym (chyba) stacjonowal 21 Muromski Pulk Piechoty.
Prosze szanownego kolege Bociana, aby nie wycinal tego postu bo ne chodzi mi o reklame strony a jedynie o umozliwienie kontaktu.

Z szacunkiem

Ramirez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salve,

To jeszcze raz ja, chyba pomylil mi sie adres strony granizonu Rozan, gdzie ten 21 pulk byl swego czasu.
Adres strony to www.rozan.phg.pl

Z szacunkiem,

Ramirez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie