Skocz do zawartości

Saints and Soldiers


Lobo26

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Któż z Was oglądnął juz film Saints and soldiers" ???
polski tytul to Na tyłach wroga" [ciekawe kto to przetłumaczył?]

film jest na wydarzenach autentycznych m.in. o masakrze w Malmedy - przyznam ze film jest całkiem dobry - podobny do kompanii braci. ciekawie jest zrobiony szczególnie jesli chodzi o sprzęt grający" w filmie.

czy mozna wiedzieć co Wy sądzicie na ten temat ?

Pozdrawiam
Lobo26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem ten film w wątku o najlepszych filmach i książkach, z adnotacją, że może nie jest to najlepszy film wojenny, jaki w życiu widziałem, ale na pewno godny uwagi.
także jako przyczynek do popularnych tu i ówdzie dyskusji w rodzaju iemcy byli najgorsi na świecie - może i tak, ale nie wszyscy - ty idioto i faszysto, jak mówię, że wszyscy, to wszyscy!". kto raz poczytał taki wątek, ten wie o co chodzi.

film porusza sprawę malmedy, która zresztą sama w sobie mogłaby być takim przyczynkiem.

sprzęt i umundurowanie - rewelacja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
Wpadł mi do ręki przypadkiem, na DVD dołączonym ostatnio do jakiegoś kolorowego pisemka. Podszedłem nieufnie i ...bardzo miłe zaskoczenie!
Przypomina klimatem W księżycową jasną noc" Whartona.
Ze strony mundurowo- sprzętowej- podzielam zdanie przedmówcy. Fabuła- poruszy nawet kamień.
Z przyjemnością wrócę do niego, czego nie da się powiedzieć o wielu wcześniejszych amerykańskich produkacjach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie