Skocz do zawartości
  • 0

Rogatywka w deszczyk


Gość J

Pytanie

Zbieram trochę różne nakrycia głowy. Dziś trafiła do mnie rogatywka w deszczyk", sygnowana (1966r.) jak typowe wojskowe. Krój ma ciupinkę inny, tj. nie ma wywietrzników i jest bardziej okrągła niż rogata. Czy taki wzór był używany w wojsku i w jakich latach? Niestety, ktoś ordynarnie odpruł orzełka. Czy może również strażacy mieli takie??
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mundur w deszczyk (bez czapki), sa to spodnie (bez kieszeni na udach) i krótka kurtka w kroju battledresu. Drugi taki komplet jaki widziałem miał oznaczenia (papierowa kartka naklejona od środka) oddziałów paramilitarnych jakiegoś zakładu przemysłowego. Niestety nie pamiętam dokładnie jak te służby się nazywały. Coś w rodzaju samoobrona zakładowa", czy jakoś podobnie. Może ktoś inny wie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno takie mieli w wojsku, tzn. czapki, bo się znajomego pytałem. Orzełek był na zielonym materiale w białe kropki, może to coś pomorze zainteresowanym tematem. Zauważyłem, że czapka ma w środku 4-ry guziki, być może do przyczepienia jakiejś podpinki, czy czegoś innego na zimę.
PRL i Układ Warszawski to trochę czarna dziura, no chyba, że jeszcze tajemnica wojskowa obowiązuje ;-). Zresztą kiedyś u nas była mania tajności i wszelkich zakazów zwłaszcza fotografowania.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem myślę, że wycofane sorty mundurowe mogli dostać strażacy. Brak orzełka zdecydowanie utrudnia dokładne określenie ostatniego użytkownika.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie