Jump to content
  • 0

Rogatywka w deszczyk


Guest J

Question

Zbieram trochę różne nakrycia głowy. Dziś trafiła do mnie rogatywka w deszczyk", sygnowana (1966r.) jak typowe wojskowe. Krój ma ciupinkę inny, tj. nie ma wywietrzników i jest bardziej okrągła niż rogata. Czy taki wzór był używany w wojsku i w jakich latach? Niestety, ktoś ordynarnie odpruł orzełka. Czy może również strażacy mieli takie??
Pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

4 answers to this question

Recommended Posts

Mam mundur w deszczyk (bez czapki), sa to spodnie (bez kieszeni na udach) i krótka kurtka w kroju battledresu. Drugi taki komplet jaki widziałem miał oznaczenia (papierowa kartka naklejona od środka) oddziałów paramilitarnych jakiegoś zakładu przemysłowego. Niestety nie pamiętam dokładnie jak te służby się nazywały. Coś w rodzaju samoobrona zakładowa", czy jakoś podobnie. Może ktoś inny wie??
Link to comment
Share on other sites

Podobno takie mieli w wojsku, tzn. czapki, bo się znajomego pytałem. Orzełek był na zielonym materiale w białe kropki, może to coś pomorze zainteresowanym tematem. Zauważyłem, że czapka ma w środku 4-ry guziki, być może do przyczepienia jakiejś podpinki, czy czegoś innego na zimę.
PRL i Układ Warszawski to trochę czarna dziura, no chyba, że jeszcze tajemnica wojskowa obowiązuje ;-). Zresztą kiedyś u nas była mania tajności i wszelkich zakazów zwłaszcza fotografowania.
Pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

Owszem myślę, że wycofane sorty mundurowe mogli dostać strażacy. Brak orzełka zdecydowanie utrudnia dokładne określenie ostatniego użytkownika.
Pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information