Skocz do zawartości

kolory panzerfausta


okejos

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Ponieważ udało sie mojemu koledze rozbroic panzerfausta (hurra żyjemy ) przystępyje do jego rekonstrukcji a raczej renowacji, pięknie zachowały się trzon z lotkami. pytanie gdzie mogę znalęść albo jak by ły malowane orginalne Panzerfausty.
Napisano
Panzerfausty najczesciej byly malowane farba Ral7028 piaskowy,ciemno-zolty(Dunkelgelb).Jeden koles wyszabrowal piastke (strychowca) pokryta 3-j kolorowym kamuflazem:piskowy,scharo-zielony,turkis.

sten
Napisano

http://www.geocities.com/~fi1877/miscpics/faust01.jpg

Wyglądają dość autentycznie, może nie były podmalowywane?

Pzdr,

jotes
Napisano
dzieki chłopaki jak go wyszykuje to zaprezentuje na galerii na lotkach jeszcze oksyda
Napisano
jotes on jest pomalowany na olivkowo-zielony(RAL6003),tysz piknie wyglada:-)

Nara
sten
Napisano
Na zdjęciu są p-fausty kupione i użytkowane przez armię fińską, ale myślę, że w tym przypadku nie było specjalnego malowania :-)

jotes
Napisano
Znalazlem jednego w zoltym malowaniu.

http://blefru.narod.ru/hard/p60/p60.htm

Pzdr
Sten
Napisano
Hello!

O ile wiem panzerfausty były malowane na tzw. kolor german gray. Tak się ta farba nazywa w nomenklaturze modelarskiej. Oryginalny kolor można podejrzeć na panzerfauście wystawionym w Muzeum Uzbrojenia na poznańskiej Cytadeli (jest tam też pancerschreck).
Na rurze panzerfausta był czerwony napis ostrzegający przed ogniem, a na głowicy malutka karteczka z papieru z instrukcją obsługi. Z panzerfausta można też było strzelać umieszczając go pod pachą, a nie tylko z ramienia. Panzerfausty są ładnie pokazane na stronie Whatfora o Powstaniu Warszawskim www.whatfor.prv.pl w drugiej części działu pt. uzbrojenie strzeleckie. Jest tam też pokazana wspomniana przeze mnie ta karteczka z instrukcją z głowicy. Aha. W książce Pikujące Orły o niemieckich spadochroniarzach na ostatnich stronach są fajne opisy działania i używania panzerfausta.
PS. Do autora tego wąatku. Gdzie to cudo znalazłeś?
Napisano
Hm, no to zmienia postać rzeczy. To może ktoś wyjaśni, czy jednak żółty czy może szary?
Rumburak: jesteś pewien, że kolor p-fausta na Cytadeli jest oryginalny? Większość sprzętu trafiła tam z wykopków w latach 60-tych? Ma karteczkę i napisy?
Napisano
Rumburak ja niestety niewidzialem jeszcze Panzerfausta w szarym malowaniu,ale piaskowo-zoltych to sporo widzialem.
Tu jeszcze jeden zolty:
http://wehrmacht.punkt.pl/panzerfaust.html

Wiesz moze gdzie znajde jakies foty szarych piastek?

Pozdr
sten
Napisano
Hello!
Prawda jest taka. Niemcy malowali panzerrury malowali czym popadło albo tym co akurat mieli pod ręką, a do tego dodawali różne ilości rozjaśniaczy więc odcienie tego szarego czy piaskowo - szarego, a nawet żółtego mogłby być różne. Podobnie z panzerschreckami, widziałem na zdjęciach lub rysunkach panzerschrecka w kamuflażu, zielone pasy na beżowym tle. Kolor trzeba dodbrać eksperymentalnie (spróbuj użyć wermacht olive - możw on będzie dobry, tak mi poradził ekepert modelarski od niemieckiego sprzętu). A w Muzeum na Cytadeli malowanie panzerfausta jest odtworzone nie prawdziwe, myliłem się. W muzeum twierdzą, że to kolor prawie zgodny z oryginałem. Pozdr
Powodzenia
Ps. Jak zrobicie panzerrure to wyślijcie zdjęcie!
Napisano
Znalazlem fotke panzerschrecka z fajnym kamuflazem

http://www.wlhoward.com/photo47.htm

sten
Napisano
Na fotce jaką zrobiłem w muzeum w St.Petersburgu jest:
Panzerfaust - rura jasno piaskowa, osłona stożka kumulacyjnego o ton ciemniejsza, pozostała część gruchy ciemny brąz, ale miejscami rozwodniona farba i wychodzi z pod tego piaskowy.
Panzerschrek - zielony z piaskowymi i brązowymi plamami ( nie ma ich na wewnętrznej stronie osłony), plamy chyba pędzlem.
Offenrohr - piaskowo-zielony
Napisano
Widziałem skrzynię znalezioną w jakiejś szopie i w środku były 4 sztuki w 2 kolorach: ciemnożółty (piaskowy) i coś co przypominało szary. Na głowicach żółtych były naklejki a na szarych nie. Skrzynia raczej oryginalna, a w środku było też pudełko z zapalnikami i detonatorami. Skrzynia dla odmiany była zielona.
Napisano
sprzęt wykopany w rejonie Sępólna Kraj. był dunkelbelb z czerwonymi napisami i strzałkami
Napisano
Dunkelgelb był od 1943 standardowym kolorom dla całego sprzętu niemieckiego, nie tylko pojazdów bojowych. Konsekwentnie był standardowym kolorem na który malowano w fabryce również panzerfaust
Napisano
Witam! Wspominanego przeze mnie panzerfausta i panzerschrecka z Muzeum na Cytadeli można zobaczyć na stronie poznańskiej grupy odtworzeniowej Grossdeutschland. Jak pisałem wcześniej farba na tej broni jest nałożona po wojnie. Facet na tej fotce przymierza się do panzerschrecka, pod nim znajduje się nasza ukochana panzerrura. POZDROWIENIA

A oto link: http://www.republika.pl/festung_posen/muzea/strony/A.htm

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie