Skocz do zawartości

Wejście na teren fortu w Zegrzu


Dominik Kasprzak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 60
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Czesc Witku, jestes szybki jak blyskawica:) Tak bylem za drutami" dzis o 8.06 rano i nawet pomagalem wypychac zakopanego Jelcza:) Po terenie niemialem czasu sie krecic gdyz jechalem do pracy. Pracuje tam banda ludzi z pilarkami, dobrze ponad 50 osob, calosci pilnuje jeden czlowiek (mam jego wizytowke) cos wiecej mam sie wywiedziec?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, he... nie tyle szybkosc co czysty przypadek, ze akurat tu zajrzalem. Tak po prostu udalo Ci sie tam wejsc? Ostatnim razem jak tam bylem (no i w sumie jedynym razem) to musielismy sie wylegitymowac zeby pozwolili nam wejsc. Do tego obowiazywal zakaz robienia zdjec... w obecnosci pracownikow ochrony NBP (tak bylo napisane na papierze z banku ;-)
Chetnie bym sie wybral na wycieczke do srodka jeszcze raz. Czy ten czlowiek, ktory tego pilnuje to tak jak kiedys wojskowy? Bo jesli cywil (moze jeszcze bez broni) to mozna nawet sprobowac wejsc na na dziko... A moze bysmy sprobowali sie tam wybrac po swietach razem? Ja jestem chetny, moge oprowadzic po terenie. Taka okazja juz sie wiecej nie powtorzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wogole to zastanawialem sie czy odswiezac ten watek ale zrobili tam naprawde spustoszenie... Juto zrobie fotki z auta i moze zatrzymam sie przed mostem... Mam przed soba wizytowke goscia J.G Sprzedaz drewna opalowego, Budowlanego" i ponizej telefony... Raczej cywil i niewidzialem zeby targal jakie klamke pod pacha:D Zaraz wykonam telefon do brata kolegi ktory tam pracuje, za pol godziny szczegoly co do ochrony obiektu ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Całkiem poważnie.
Za robienie zdjęć w tym rejonie (z samochodu) zostałem zatrzymany przez żandarmerię i posądzony o szpiegostwo. Bywam często w Zegrzu w innych celach, więc wytłumaczyłem się jakoś. Straciłem filmy (oddałem nie ten film z Zegrza ale o tym sza). Wezwano policję z Serocka, a ci żeby nie jechać na próżno ukarali mnie mandatem za jazdę samochodem.
Dymu była cała masa więc uważajcie.
Pozdrawiam
Waldek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waldku dzieki za ostrzezenie, mialem w zeszla niedziele doczynienia z miejscowymi strozami prawa" dostalem 100 za przekroczenie predkosci o 13 km/h, czyli 63 na 50-tce byli bardzo zadowoleni ze zlapali miejscowego a drapneli mnie bo z lenistwa nie wlaczylem CB... Kolege ganiali zandarmi bo w osrodku WDW fotografowal ptaki... Zdanie jakiem mam na ich temat nienadaje sie do pisania na Forum ale dzieki jeszcze raz za ostrzezenie...
Wracajac do tematu, drewno lezy na terenie w roznych miejscach (kurde ale ladne:) graby, jesiony, akacja...) mozna sobie wybrac ktore chcesz kupic (ja chce 10m3) wiec moge spokojnie sie tam pokrecic, co Ty na to Witku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee tam... Ja w Zegrzu zrobilem sobie sesje zdjeciowa przed slubem. I bylo super, zdjecia tez ;-)
Skoro nie ma tam juz drzew to fotki na forcie wyszly by swietnie - to zdjecie obok (a raczej obiekt z niego) teraz bedzie sie moglo prezentowac w calej okazalosci.
Moge Ci pomoc" w wybieraniu drewna, czemu nie ;-) Wybierz tylko kiedy. Reszta na emaila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka słów wyjaśnienia:

- górka na zachód od PAP jest najprawdopodobniej śmieciowa (nie ma jej na zdjęciu lotniczym z I w. św., a więc odpada telegraf optyczny itd.),
- unkier" w parku przy pałacyku PAP to lodownia czyli XIX-wieczna lodówka.

Na Umocnienie Duże da się wejść oficjalnie, jeśli pozwoli na to dyr. administracyjny NBP. Teorie głoszone przez Z. Rekucia możecie włożyć między bajki; pomiary robił na zlecenie paru gości, którzy robili większe zlecenie dla NBP. W tym samym zjeceniu (koncepcji zagospodarowania fortu) jest wydzielona tzw. strefa dydaktyczna z możliwością udostępnienia naukowcom w celach badawczych. Ale koncepcja nie zobowiązuje NBP do udostępniania obiektu, ponieważ nie ma mocy prawnej.

W związku z tym zostaje tylko zrzuta na 5-gwiazdkowego Napoleona dla ciecia (bo on przecież dużo ryzykuje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaje numery kontaktowe do osób odpowiadających w NBP za projekt w Zegrzu (dane pochodzą z wizytwek obu panów z okresu 2002-2003 - za zmiany nie odpowiadam):

Władysław Wojdyr - naczelnik Wydziału Realizacji Inwestycji i Remontów - (22) 653-18-61
Marek Szefler - dyr. Departamentu Administracji - (22) 826-35-66, 653-22-77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie