Skocz do zawartości

OLEJMY ALLEGRO.PL --- KONIEC Z OPŁATAMI !


Gość człowiek z forum

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chce sie narazić większości ale jak wiecie czesc z nas działa na aukcjach internetowych. Sprzedajemy, kupujemy - dorabiamy n anowe eksponaty w kolekcji. Kazdy z Was chyba słyszał o allegro.pl - ten serwis zyskal ostatnio monopol i czuje sie juz prawie bezkarny ... podnosi oplaty - za wszystko trzeba placic - OLEJMY ICH - ostatnio znalazlem aukcje ADICO.PL - tam sie nie placi za nic ... (tak mi sie wydaje) - poprzenoście swoje aukcje z allegro.pl własnei tam i powiadomcie o tym innych sprzedawców. W ten sposób moze uda sie obnizyć nieco ceny staroci bo te na allegro.pl są ostatnio zawrotne i chore.

Bocian jak mozesz oszczedź ten post :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

wspolpracuje z allegro bardzo scisle na kilku plaszczyznach. Poznalem system stosunkowo dobrze. To samo moge powiedziec o Adico. Roznica polega na tym ze Allegro dba o wyglad i zawartosc aukcji, a Adico no niestety dopuszcza wszystko co wpadnie do glowy uzytkownikowi wystawic. Chyba nie chcemy aby przeszukujac baze sprzedawanych produktow ogladac 100 takich samych aukcji jednego uzytkownika ??? Z tego co wiem Odkrywca rowniez wspolpracuje z Allegro - znajduje sie tam button gazety. Dopoki Adico nie zmieni swojej polityki nie warto zawracac sobie tym glowy, allegro przesadza z oplatami jednak jest pewniejsze i powazniejsze.

Jest to oczywiscie moje zdanie i mozesz sie z nim nie zgodzic. A jezeli mowimy o aukcjach to latwiej wystwic wlasna na stronach odkrywcy :).

kruku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo ja wiem ... ? odkrywca raczej sie reklamuje na allegro.pl niz z nimi wspolpracuje bo na tej stronie nie widze reklam allegro.pl - w gazecie jest tylko przeglad allegro.pl - mnie irytuje fakt ze na allegro.pl placi sie za:
-prowizjie (za to moge placic w koncu nic za friko)
-wystawienie przedmiotu (10-30gr)
-zmiane opisu
-i wiele innych

nowe allegro wyglada jakby ktos na monitor sie zerz...gał - nic nie widać ... po wystawieniu aukcji nie mozna naprzyklad dodac zdjecia - co uwazam za grande ... dobrze ze przy rejestracji nie trzeba podawac numeru karty jak na ebayu :(

a na adico tez zmienili szate graficzna i nie wyglada tak zle ... nie ma sie co czepiac tego ze panuje tam troche balagan w aukcjach bo tak samo bylo nna poczatku allegro - jak zwiekszy sie ilosc przedmiotow w kaegoriacvh to na pewno tez je sensowniej podziela ... a tak np w broni bialej jest tylko 11 rzeczy ...

przemyslcie sprawe ...

p.s. nie pracuje dla adico :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzialam (prawie wylacznie kupuje) na Allergo od jakiegos czasu i jest to dla mnie bardzo wygodny serwis.
Po pierwsze czytelny z intuicyjnym rozmieszczeniem aukcji w kategoriach. Po drugie jestem za darmo ubezpieczony (do 300 chyba pln) od nieuczciwych kontrachentów. Nie wspominajac juz o najwiekszym w polsce wyborze. No i dla kupujacego znika problem oplat i prowizji- za kupno oplate ponosi sprzedajacy. Takze nie mam zamiaru nawet wchodzic na Adico (?), byBem tam RAZ i w kategorii Militaria znalazlem tyle przedmiotów co na Allegro w dziale King Tigery i inne Vrille" :-)

Pozdrawiam userów z Allegro oraz ich zaloge!

Piotr_Sawicki_86 (2 niebieskie gwiazdki)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zauważyłem, że na forum coraz częściej zaprasza się nas do olewania kolejnych rzeczy. To dość modne słowo, olać...

Co do Allegro to opłaty dotyczą sprzedających i nie są zbyt wielkie, a łatwe do uiszczenia przy pomocy karty kredytowej i modemu. Mi opłaca się bardziej niż stanie cały dzień na targowisku bez efektu.

No ale cóż. Macie takie prawo, więc lejcie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj anonimowy człowieku z forum, czy może raczej kolego B. Nudziło się na zajęciach w szkole to sobie poprowokujemy?
A może to frustracja programem partnerskim z allegro do którego należysz?
Sam prowadzisz duży serwis to powinieneś wiedzieć że jeżeli już coś takiego pojawia się jako temat to żaden administrator nie lubi gdy dodaje sie go jako anonim.
Nigdy nie zrozumiem tego schematu działania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o shit zostałem prawie zdemaskowany ... a co to za prowokacja ? ... jestem wkurzony na allegro.pl bo za bardzo mnie wyciskaja z kaski i nie tylko mnie ... program partnerski dziala OK - nie zaplacilem allegro ani grosika gotowka - wszystkie oplaty sa regulowane z niego ... sprawne oko admina czuwa - to chyba dobrze ... zapomnialem o IP :( nastepnym razem bede nieqwykrwalny hiehiehie


pozdrawiam Cie serdecznie drogi Bocianie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam , i pomimo wszystko muszę przyznać rację że allegro przesadza . Nie chodzi tutaj o to , że pobierali by jakieś opłaty (prowizja) . Ale mają oni monopol i zaczynają to wykorzystywać . Wprowadzali nowe allegro i co , na ich cafe było pełno głosów co jest źle i żeby lepiej nie wprowadzali . A co na to allegro , olali ludzi . Po nieudanej zmianie 1 listopada , jakieś info co i jak pojawiło się po ładnych kilku godzinach (dzięki ogólnemu niezadowoleniu i wyrażaniu tego na łamach cafe) , dla mnie jest to raczej olewanie klijenta jakim jest urzytkownik . A robią to dlatego że mają monopol .
Co do opłat to przegięciem jest opłata za zmianę opisu w aukcji , bo jak już wspomniałem prowizja OK , dodatkowe fotki OK , ale np. opłata za wystawienie nie powinna być pobierana .

Tak więc tutaj chyba bardziej rozchodzi się o walke z monopolem , bo za jakiś czas poczują się za dobrze i wtedy wprowadzą opłaty dla kupujących .
Co się tyczy Adico to ma zmienioną szatę graficzną , kategorie takie jak allegro rok temu . Z tego co się orientuję to adico równierz zabezpiecza kupujących . A co do tego ubezpieczenia w allegro to nie obejmuje ono paczek pobraniowych , tylko przedpłaty .

A tak na poważnie to kto (zwłaszcza ze sprzedających) uwarza , że allegro przegina i wykorzystuje swój monopol

Kubalo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Kubalo

Spójrz na to również z innej strony, zostało włożone w to przedsięwzięcie mnóstwo pieniędzy, allegro tworzy miejsca pracy dla setek ludzi, to są potworne koszty. Skądś te pieniądze muszą pochodzić. Zainwestowano w to kosmiczne pieniądze w okresie boomu na dotcomy. Rzeczywistość okazała się smutna i pękła jak bańka mydlana. To że allegro przetrwało i potrafiło umocnić swoją pozycję to chwała im za to. Wprowadzenie opłat nie jest zagrywką monopolisty, przecież jest mnóstwo innych aukcji ale koniecznością. Koszty utrzymania takiego molocha są straszne. To ma zarabiać na siebie, czasy bezpłatnych usług mijają bezpowrotnie. Jeżeli pracujesz to też oczekujesz zapłaty za swoją pracę. Skoro sprzedając cokolwiek na aukcji zarabiasz na tym to dlaczego nie masz płacić? Jeżeli nie zarabiasz to po co sprzedajesz?
Widzę że nadal wiele osób nie jest przystosowana do życia w nowych realiach. Proponuję założyć własną firmę, następnie użerać się dookoła z wszystkim, siedzieć po nocach a potem zachować spokój gdy klient zapyta się , dlaczego chcesz od niego jakiekolwiek pieniądze i dlaczego tak dużo?? Ubijesz gościa na miejscu. Gwarantuje to. A wszelkie rozważania i twierdzenia na sucho" siedząc w domku i nie musząc się wysilać są proste, gorzej z rzeczywistością.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz, zaraz, BOCIAN, JAKI KONIEC????????????????????????
Krytyka sie nie podoba?

Stary weź na wstrzymanie jak ludzie chcą to niech piszą.
Temat nie dotyczy rozbrajania niewypałów, a wymianie opinii na temat przedsięwzięcia bądź co bądź komercyjnego. Więc jest to w interesie publicznym. Podyskutujemy?

Jacek Haber
( to tak jakbyś nie wiedział kto pisze)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>zaraz, zaraz, BOCIAN, JAKI KONIEC??????????????????
Krytyka sie nie podoba?<<<<

Jaka krytyka? Co ma piernik do wiatraka? Gdzie tu temat poszukiwania, ja widzę komercyjny a na taki nie ma tu miejsca.

>>>Stary weź na wstrzymanie jak ludzie chcą to niech piszą.<<<

Powierzono mi opiekę nad tym serwisem więc wypełniam swoje obowiązki i zamierzam je dalej wypełniać.I nie będę brał na żadne wstrzymanie.

>>>Temat nie dotyczy rozbrajania niewypałów, a wymianie opinii na temat przedsięwzięcia bądź co bądź komercyjnego. Więc jest to w interesie publicznym. Podyskutujemy?<<<

Dyskusja jest nie na temat i nie prowadzi do niczego.

>>>Jacek Haber
( to tak jakbyś nie wiedział kto pisze) <<<

Zabrzmiało to jak słowa syna pewnego słynnego gościa po zatrzymaniu go pijanego przez policję.
Czy ten fakt powinien zmienić moje podejściu do tematu?
Fakt, mogłem przy 170 dodanych postach Akagiego na forum nie zauważyć go :) mea culpa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie